כל מה שרציתם לדעת על נשף המט גאלה 2022 שיערך מחר…

ביום שני הקרוב, לאחר שנתיים שלא התקיים כסדרו ובמועדו, יערך המט גאלה. כן עברו שנתיים מהפעם האחרונה בה ראינו את מיטב הכוכבים והכוכבות מגיעים ביום שני הראשון של מאי לפתיחת התערוכה הנוצצת בעולם. התערוכה של השנה שנקראת In America: An Anthology of Fashion היא החלק השני בסדרה של מוזיאון המטרופוליטן לאמנות שחוגגת אופנה אמריקאית. ימים ספורים נותרו ואנחנו פה כדי לסכם לכן.ם את כל מה שאתן.ם צריכות.ים לדעת על האירוע החגיגי. אז שנתחיל? 

נתחיל מההתחלה – מה זה בכלל המט גאלה? 

המט גאלה הוא בעצם נשף התרמה למכון הלבוש של מוזיאון המטרופוליטן לאמנות בניו יורק. הנשף, שנערך משנת 1948, מציין בכל שנה את פתיחת התערוכה החדשה ונחשב לאחד הנשפים החשובים והמוערכים ביותר בניו יורק. בכל שנה נבחר נושא אחר לתערוכה ולנשף. ועל האורחים המגיעים לאירוע הנוצץ להתלבש בהתאם לנושא. 

איפה ומתי מתרחש המט גאלה השנה?  

לאורך השנים נערך נשף המט גאלה ביום שני הראשון של חודש מאי. ב-2020 הנשף התבטל לחלוטין בעקבות המגפה. ב-2021, שנה שעברה, האירוע נדחה והתרחש בחודש ספטמבר במקום בחודש מאי. השנה הנשף יתקיים ביום שני (מחר) שיוצא גם ה-2 במאי. 

מה נושא של נשף המט גאלה השנה ומה ילבשו הנוכחים? 

הנשף שיערך השנה הוא החלק השני של הנשף שנערך בשנה שעברה. שם התערוכה In America: An Anthology of Fashion. אם ננסה (ואנחנו מנסות כמובן) לתרגם לעברית חופשית – באמריקה: מקבץ של אופנה. קוד הלבוש הוגדר כ Gilded Glamour שזה בעברית חופשית – זוהר מוזהב. אך בעצם מתייחס לתקופה וסגנון לבוש ספציפיים מעברה של ניו יורק בין השנים 1870 ל-1890. תקופה שנקראה “Gilded age”. אז צפו לראות וריאציות של שמלות וחליפות שיצאו מספרי ההיסטוריה.

בשנה שעברה נושא התערוכה היה – באמריקה: לקסיקון של אופנה. הציפייה הייתה שהמוזמנים יגיעו במערכות לבוש של מעצבים אמריקאים שמצדיעים לאופנה האמריקאית. אלא שרבים מהמוזמנים הגיעו דווקא במערכות לבוש של בתי אופנה אירופיים. זה הוביל לסערה ברשתות החברתיות שביקרה את המזומנים וטענה כי הם רק רוצים “להיראות” ולא חשבו בכלל על הנושא או המטרה של האירוע. נקווה שהשנה הם יפצו! 

מי המפורסמות והמפורסמים שיגיעו לנשף? 

רשימת המוזמנים לנשף המט גאלה ידוע בתור אחת מרשימות המוזמנים הסודיות ביותר. מעטים האנשים שבאמת יודעים מי יגיע לאירוע. ויש אלו המאמינים כי רק אנה וינטור, שהיא אחת מ-3 יושבי הראש של הנשף, מחליטה מי יגיע לאירוע ומי לא. 

בסוף מרץ נפתח חשבון באינסטגרם בשם @metgalaofficial ובו התפרסמה רשימת מוזמנים שרבים חשבו שהודלפה. אלא שמאז נמסר כי החשבון לא קשור, לא מייצג ואינו עמוד רשמי של האירוע או מי מטעמו. עכשיו נותר לחכות ליום שני לראות אם הרשימה שהתפרסמה בו… תואמת את המציאות. 

מה יהיה בתערוכה עצמה? 

כמו שכתבנו קודם לכן, מדובר בחלק הני בסדרה שמציגה ודנה באופנה אמריקאית. על פי הצהרה של מנהל המוזיאון מקס המלין, החלק השני של התערוכה יתמקד בנושאים של שווין חברתי, זהות וגיוון דרך אופנה.  “[התערוכה] תדגיש את הגלים השונים בתעשיית האופנה האמריקאית” מסר בהצהרה. התערוכה תיפתח לציבור הרחב לאחר נשף הפתיחה ב-7 למאי 2022.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן