מותה של אגדה – אלבר אלבז נפטר בגיל 59

מעצב האופנה הישראלי המצליח בעולם אלבר אלבז, נפטר אתמול בערב (שבת) בבית החולים האמריקאי שבפריז, בגיל 59. מותו של המעצב הנערץ אושר על ידי הקונגלמרט ריצ׳מונט. איתו פתח לאחרונה את המותג AZ Factory ונכון לעכשיו סיבת המוות אינה רשמית. ״לא איבדתי רק קולגה, אלא חבר אהוב״ מסר מייסד ריצ׳מונט יוהאן רופרט. 

https://www.instagram.com/p/COFYTUNAn_L/
אלבז היה ידוע בתור המעצב שהחזיר לחיים את בית האופנה הצרפתי לנוון. המעצב הישראלי שלמד עיצוב אופנה במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. סיים את לימודיו ועבר לניו יורק שם הצליח להשיג עבודה אצל מעצב האופנה האמריקאי ג׳פרי בין.

ב-1996 זכה להכרה בינלאומית כאשר נבחר להיות מעצב המותג, גיא לרוש. בזכות עבודותו בגיא לרוש זכה להצעה מיוחדת ונחשקת לעבוד באיב סאן לורן בתור מעצב ליין ה-Ready to wear של המותג. אחרי הצלחת הליין היה מועמד אלבז היה גם לרשת את מקומו של לורן כמעצב הראשי של בית האופנה אלא שזה לא יצאה לפועל עקב רכישת בית האופנה על ידי גוצ׳י (היום הקונגלמורט קרינג, שהביאו למותג את טום פורד במקום). ופיטוריו של אלבז לאחר 3 עונות בלבד. בהמשך קיבל הזדמנות לעצב לבית אופנה צרפתי / פרטי שהיה נחשב מנומנם, אבל יהפוך לסיפור ההצלחה הגדול שלו, לנוון.

https://www.instagram.com/p/BouStYyl7t0/
אלבז הצליח להפוך מותג שהסתמך אך ורק על מכירת בגדי גברים לבית אופנה צרפתי מוביל לנשים.

בית אופנה שהצליח להחדיר חדשנות והביא לעולם את טרנד ״אלגנטיות הקוטור הצרפתית״. טרנד שהכניס את הנוחות לאופנה העילית. העיצובים של אלבר בלנוון היו אלגנטיים, נשיים וייחודים בצורה שקרצה לכל אישה. ״התפקיד שלנו כמעצבים הוא להקשיב ולהבין. כל הקריירה שלי תמיד עבדתי עם נשים ולמען נשים״ אמר בראיון ב-2019 והדבר ניכר בעבודה שלו. סימן ההיכר שלו היה הצבעים הבוהקים. הבדים שדוגמו בחופשיות על הגוף. והדגשת עבודת היד שבעיצוב בעזרת בדים ותיפורים במראה ״פרום״ או ״לא גמור״. במהלך הקריירה שלו הלביש אלבז מפורסמות מכל רחבי העולם. ביניהן קייט מוס, לילי קולינס, קים קרדשיאן ואולי המוכרת והזכורה ביותר היא מריל סטריפ בשמלת הזהב לטקס האוסקר ה-84. טוב נו גם שמלת הכלה שלבשה קים קרדשיאן בשער הראשון שלה למגזין ווג זכורה לרבים. 

https://www.instagram.com/p/CLEpgqsoaUY/

ב-2015 אלבז עזב את לנוון ועבד על מספר פרויקטים. עד שחבר לקונגלמורט ריצ׳מונט, איתו פתח ממש בינואר האחרון את המותג AZ factory. המותג שפעל מפריז לא היה חברת הלבשה רגילה. אלא סטארט אפ שרצה להביא לעולם חידושים טכנולוגיים, שינוי בשיטת ההפצה ופתרונות חדישים לבעיות של עולם האופנה. הקולקציה הראשונה יצאה ממש לפני חודשיים. בראיון האחרון שלנו ל״7 ימים״ של ידיעות אחרונות סיפר אלבז לאיתי יעקוב על הקמת העסק החדש בעולם מוכה קורונה ועל החרדה האישית שלו מהמגפה שהכתה בעולם. על פי דיווחים ב-Ynet אלבר אלבז נפטר בביתו בעקבות מגפת הקורונה ויקבר בארץ. 

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
Skimlinks Test דילוג לתוכן