BringThemHomeNow#

דמוי עור מקקטוס ושמלה מצמח הקיקיון? הקולקציה של H&M מציגה פיתוחים ייחודים

קיקיון, קקטוס, סיבי עץ, וכותנה ממוחזרת. אלו הם רק חלק מהחומרים מהם עשויה הקולקציה החדשה ”Science stories״ של ענקית האופנה H&M . קולקציה שמהווה את יריית הפתיחה לסדרה של דרופים שתצא בהמשך השנה. כל דרופ יקדם את הצעדים והתהליכים שעושה החברה כחלק מהמסע שלה לשינוי חיובי בתעשיית הטקסטיל העולמית. הדרופ הראשון? הומאג‘ למדענים ולמפתחים המבריקים שמאחורי החומרים והייצור העתידני של החברה. 

H&M היא חברת האופנה המהירה השנייה בגודלה בעולם אחרי זארה.

ככזו ההשלכות שיש לה על תעשיית הטקסטיל ועל הסביבה הן גדולות. אך בשונה מחברות אחרות בתעשייה שמוכנות להעלים עין על מנת להמשיך לגרוף רווחים, H&M מכירה באחריות שלה ופועלת למען שינוי אמיתי בתעשיית הטקסטיל העולמית. החברה השוודית הציבה לעצמה במהלך השנים יעדים ברורים בכל הנוגע לקיימות ואט אט היא עומדת בכל אחד מהם. קחו לדגומא את היעד של 2020 עליו סיפרה לנו גבריאלה שפיגלמן, מנהלת התקשורת והקיימות של המותג בישראל, בפרק האחרון של הפודקאסט סיידנוט. החל מסוף השנה שעברה כל הכותנה של המותג הינה אורגנית, ממוחזרת או מגיע ממקורות מתחשבים יותר בסביבה. 

השקת היוזמה החדשה, Innovation Stories, מציגה את המשך המסע של H&M לשינוי חיובי ומחזקת את התחושה שהמותג ממוקד ביעדי הקיימות שהציב לעצמו. "הקונספט החדש שלנו ממשיך את המסע שלנו לעבר אופנה מעגלית המתחשבת יותר בסביבה. ״Innovation Stories״ מאפשרים לנו להתפתח ולצמוח, כל זאת תוך יצירת פריטים נחשקים ואיכותיים שיחזיקו לטווח הארוך. אנו מקווים שלקוחותינו יאהבו ויהיו גאים בהם", אומרת אן-סופי יוהנסן, היועצת הקריאטיבית של H&M. בדרופ הראשון, המדע שמאחורי הבגדים עומד בקדמת הבמה, והמותג מציג לעולם חומרים חדשים מהמתקדמים ביותר.

מה הם אותם פיתוחים ייחודים שנראה ממש עוד מעט בארון הבגדים שלנו?

על כל פריטי הקולקציה מופיעה תווית ובה מפורט החומר החדשני ממנו נוצר הבגד. אחד החומרים החדשים שיוצגו בקולקציה הוא בד עשוי חוט בשם – EVO by Fulgar® .החוט, שיוצר ופותח בחברה האיטלקית לטקסטיל Fulgar, עשוי חומר ביו-פלסטי שמופק מצמח הקיקיון. תוכלו לראות את השימוש בו בשמלה הכחולה לדוגמא. עוד חומר חדש שיוצג לראשונה בקולקציה הוא Desserto. זהו חומר דמוי עור שמופק מצמחי קקטוס אשר בתהליך גידולם נעשה שימוש בפחות מים. בקולקציה תוכלו לראות אותו בנעלי העקב והאקססוריז.

בנוסף, תוכלו למצוא בקולקציה חומרים שכבר היו בשימוש על ידי המותג בעבר. כמו Agraloop hemp biofiber שהוא סיב טבעי העשוי משאריות מזון (והפעם שאריות זרעי המפ). Eastman Naia – צלולוז מחודש העשוי משאריות פלסטיק, סיבי עץ וכותנה ממוחזרת ועוד. ״“Science Story״ היא פלטפורמה שלוקחת את הניסויים שלנו לשלב הבא.״ אומרת אלה סוקורסי, מעצבת קונספט ב- H&M. ״היוזמה מעודדת את העבודה שלנו עם מדענים ומפתחים ושמה דגש על הרעיונות המתקדמים שלנו. הקולקציה מציגה שנים של מחקר וניסויים העומדים מאחורי החומרים המדהימים האלו“.

ולמרות שהמדע הוא גולת הכותרת, האסתטיקה של הקולקציה היא כזו שאי אפשר לפספס. פריטי המפתח כוללים מכנסי ג'ינס לבנים בעלי חגורה כפולה אותה ניתן לשלוף. חליפות סווטס בצבעי מנטה ולבן קלאסיים וכן גם פריטים ספורטיביים במראה עתידני. לכל אלו מצטרפים אקססוריז נועזים שמהווים ניגוד לקווים הנקיים, הייחודים והקלאסיים של הקולקציה. כמו משקפי שמש כחולים מפלסטיק ממוחזר עם מסגרת כפולה. 

הקולקציה תוצע למכירה בחנות הדגל ב-TLV MALL החל מה-5 באפריל 2021. טווח מחירים: 89.90-699 ₪ 

Translate
דילוג לתוכן