BringThemHomeNow#

9 הלוקים מהמט גאלה 2022 שבאמת ייצגו את הנושא

בהזמנה נכתב "“Gilded Glamour and White Tie” אבל האם המראות שראינו בלילה על השטיח האדום אכן ייצגו את הנושא?  נשף המט גאלה 2022 התקיים אתמול (שני בלילה) ולמרות הביקורת ברשתות החברתיות היה כהרגלו נוצץ וזוהר. המפורסמים זרמו בהמוניהם, הכסף הלך למטרה טובה ואנחנו? אנחנו התעוררנו מוקדם כדי להציג לכן.ם את הלוקים שבאמת עמדו בנושא של אירוע האופנה הגדול של השנה.

נתחיל שניה בביקורת שעלתה בימים האחרונים ברשתות החברתיות. כמו שכתבנו בכתבה הקודמת על האירוע הנושא היה Gilded Glamour. הנושא שנבחר מתייחס לתקופה וסגנון לבוש ספציפיים מעברה של ניו יורק בין השנים 1870 ל-1890. תקופה שנקראה “Gilded age” ונחשבת לסמל לצמיחה כלכלית אדירה, שפע וכן גם מסמלת את המהפכה התעשייתית. אלא שרבים מהגולשים מיהרו לציין את הדיסוננס בין הנושא למצב הכלכלי באמריקה .

 היום אמריקה עומדת על סף תהום כלכלי והאינפלציה מה שמקשה על רבים מאזרחי המדינה להמשיך ולהתקיים בכבוד. וזה עוד מבלי לציין את התגובות שקראו להחרים את האירוע שבחר להנציח תקופה של "חוסר שוויון מובהק". ועוד מבלי לציין גם את העלות של כרטיס לאירוע – 35 אלף דולר. ולמרות שמדובר במקור ההכנסה היחיד של המחלקה הזו במוזיאון. רבים הביעו את זעמם על האירוע המתוקשר "לעשירים". 

ועכשיו נחזור ללוקים הטובים ביותר מהשטיח האדום שגם אכן עמדו בנושא של השנה. בין אם עיצב להם את הלוק מעצב אמריקאי או שמערכת הלבוש שלהם באמת הייתה בסגנון “Gilded age” (ספויילר יש כאלה שהצליחו לעשות אפילו גם וגם) הנה הלוקים שאסור לכן.ם לפספס. 

קים קרדשיאן שברה עוד שיא התאמצות כשנדחקה לשמלה האייקונית של מרלין מונרו בה שרה לקנדי יום הולדת שמח. חבל שהלוק נראה מזיע מהמאמץ הבלתי נגמר שלה לנסות ולהיות ״איקונית״ או ״רלוונטית״. לא קונותאת זה, את פיט או כל שטיק אחר. בקצב הזה ימאס ממנה מהר משחשבנו. את השמלה שלבשה מונרו (ועכשיו קים) עיצב המעצב האמריקאי בוב מאקי למעצב התלבושות ההוליוודי הצרפתי ז׳אן לואיס. 

תמיד אפשר לסמוך על שרה ג׳סיקה פרקר שתעמוד בנושא ותעשה את זה בדרך שלה. השחקנית הגיע לנשף בשמלת מחוך וחצאית ענקית שמזכירה את המאה ה-19 של המעצב האמריקאי (לפחות אחת עשתה את זה נכון) כריסטופר ג׳ון רוג׳רס. וכן גם כיאה לשרה היא הוסיפה הד פיס נוצתי סגלגל של מעצב שהיא לובשת לא מעט, הכובען פיליפ טרייסי. ואם כל זה לא מספיק השמלה מעוצבת בהשראת שמלה של המעצבת השחורה הראשונה של הבית הלבן אליזבת׳ הובס משנת 1862. פאן פאקט את השמלה הראשונה שלה לבית הלבן עיצבה ב1860 למרי טוד לינקולן. 

יש לציין לשבח את ביילי אייליש שלא רק עמדה בנושא (כמעט… חבל שהיא לובשת גוצ׳י ולא מעצב אמריקאי) אלא הגיעה בשמלה ממוחדשת! על פי הזמרת שמלת המחוך שנראתה כאילו יצאה מהגילדד אייג׳, נתפרה במיוחד עבורה משאריות בדים שנותרו לבית האופנה. פרס אהדת הקהל הולך אליה.

החלק המצחיק ביותר בעיינינו הוא העובדה שדווקא קורטני קרדשיאן שהגיע בפעם הראשונה לאירוע (אי פעם) הצליחה יחד עם בעלה טראוויס ברקר לעמוד בנושא יותר מכל נוכחת אחרת. השניים הגיעו בלוקים משלימים של טום בראון המעצב האמריקאי המפורסם. החליפה של ברקר שקרצה למאה ה-19 היא המוצר המוגמר בעוד הלוק של קרדשיאן הוא ״אופן הייצור״ שלו שמדגיש את מסורת החייטות של אותה מאה. לא היינו סוגרות על אם יגיעו, אבל המתלבשים הטובים ביותר? זה בהחלט לא דמיינו שיקרה.

בלייק לייבלי שלה גם תפקיד של כבוד באירוע (יושב ראש משהו, תואר קשקוש שאנה מחלקת) הגיע לאירוע בשמלה באמת מאוד מיוחדת של ורסצ׳ה בהשראת בניין הקרייזלר הניו יורקי. את היופי אי אפשר לקחת לייבלי וגם לא את השטיק של לפתוח קשר ששינה את צבע השמלה.א בל מה שכן מרגיש לנו שאנחנו תמיד רואים אותה באותה שמלה בוראיציות שונות. 

אוון מוק למי שלא מכיר.ה הוא דוגמן ושחקן שמשחק בחידוש של גוסיפ גירל. עכשיו אתן.ם מבינות.ים איך הוא הוזמן לאירוע… מוק לבש חליפה שלה מחוך עם צווארון מרשים בעל וולנים של המותג הניו יורקי head of state. בנוסף, מוק שיתף בסטורי שהוא בלחץ כי השרשרת של קרטייה שלבש שווה 12 מיליון דולר! למה אהבנו את הלוק כל כך? השילוב בין חליפות הגברים ומחוך הנשים של התקופה היה פשוט מרהיב. 

סידני סוויני הגיעה בשמלה מדהימה של המעצבת האמריקאית טורי ברץ׳. השמלה שמזכירה גם היא כמו שרה ג׳סיקה פרקר את השמלות מהמאה ה- 19 בעלות המחוך והחצאיות הענקיות עמדה בנושא. כשעלתה במדרגות סידני הפתיעה, הורידה מהשמלה שכבה והציגה לנו חצאית קצרה. את האמת עדיף שלא הייתה מורידה כלום ונשארת עם השמלה הארוכה.

לורה הרייר שאתן.ם כנראה מכירות.ים מסרטי הספיידרמן החדשים הפתיעה את כולנו והגיע בשמלה של המותג H&M! הרייר סיפרה בסטוריז בחשבון של H&M שהיה לה ולצוות העיצוב של המותג מאוד חשוב לשמור על הסגנון העיצובי, הקווים והגזרות של ה “Gilded age”. למה אנחנו כל כך התלהבנו? השמלה מדויקת, עומדת בנושא ומתעלה על המון מערכות לבוש של בתי אופנה גדולים. מחיאות כפיים להם.  

ליזו שתמיד מנצחת כל שטיח אדום, ואפילו ניגנה בחליל שלה בזמן שהלכה בו הפעם. לבשה שמלה בעיצבו של המעצב האמריקאי טום בראון.  המחוך השמלה והמעיל בעל העיטורים הזהובים שהיו מאוד גילדד פשוט היו מושלמים מה אנחנו יכולות להגיד?

Translate