מסורת של תכשיטים – ראיון עם המעצבת מאחורי המותג Henia Danielle

את המאפרת דניאל גורן יצא לי להכיר בצילומי הפקה באילת. מעבר לעבודה המקצועית שלה, זרחה אישיות יוצאת דופן וכן גם נצנצו ממנה תכשיטים ייחודים. את מותג התכשיטים Henia Danielle הקימה דניאל גורן בעקבות מסורת משפחתית וכהוקרה לסבתא ניצולת השואה. יצירותיה ממשיכות את המסורת המשפחתית ומעבירות / מפיצות אותן הלאה לכל מי שעונדת אותן. אז לאחר שהיה לנו הכבוד לצלם את היצירות המופלאות שלה בהפקת השבועות שלנו, ישבנו איתה לשיחה לשמוע איך הכל התחיל… 

דניאל ספרי לנו קצת על עצמך, מאיפה את ואיך הגעת לעולמות האיפור והעיצוב?

“אני דניאל גורן נשואה לעידו ואמא לארי המדהים בן ה-3 וחצי גרה ברעננה. מאפרת כלות ואופנה במקצועי ועכשיו גם בעלת מותג תכשיטים! מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד נמשכתי לעולמות האלה של האופנה, העיצוב והיופי. אני זוכרת את עצמי בערך כבר בגיל 4 מתנסה כל הזמן עם האיפור של אמא. כמובן בלי שהיא תדע מלכתחילה אלא תגלה את הבלאגן אחר כך ולכן החיבור היה מאוד טבעי. 

אבא שלי לעומת זאת הגיע מעולם היהלומים. בתור ילדה צעירה פיתחנו יחד סוג של מסורת, אני הייתי מעצבת לי את מתנות יום ההולדת. לא היה מדובר באיזה תכשיט יהלומים או משהו יותר מידי פנסי. אבל לגמרי הייתי לוקחת את הזמן, מציירת סקיצות של התכשיט שדמיינתי, עושה מחקר של התהליך ומלווה אותו עד שהוא מוכן. הדבר ממנו הכי נהנתי הוא לאו דווקא התכשיט שנוצר (כמובן שהוא גם ממש שימח אותי), אלא התהליך. של לראות איך הדבר שדמיינתי, רוקם צורה ונהיה מה שחלמתי עליו. כך ש-2 התחומים שבחרתי להיות בהם לגמרי מלווים אותי כל החיים ומאוד טבעיים לי.” 

הקמת את מותג התכשיטים שלך ממש לאחרונה. מה גרם לך להיכנס לתחום באופן רשמי? 

“בשנת 2020 הגיעה אלינו גברת קורונה שביטלה אירועים, הפקות ,אופנה ובכלל גרמה לריחוק חברתי. מהר מאוד הפכתי ממאפרת עם יומן מאוד עסוק לחודשים קדימה, שמתחילה יום עבודה בנסיעות ללקוחות ב-6 בבוקר וחוזרת בשקיעה. לבעלת המון זמן פנוי. בהתחלה זה היה נחמד טיפה לנשום ולהירגע מהרוטינה הלחוצה שאנחנו רגילים אליה. אבל תוך זמן מאוד קצר כבר הייתי חייבת לעשות משהו, ליצור, להתמקד בעשייה כלשהי. 

אז נזכרתי בתחביב שלי שהוא עיצוב תכשיטים והחלטתי לפתח אותו בצורה מקצועית, בהתחלה חשבתי שהתהליך יהיה מאוד מהיר. “בטח עניין של כמה חודשים” אמרתי לעצמי. אבל ככל שנחשפתי לעולם הזה יותר למדתי עוד ועוד והשאיפה למצויינות המשיכה גברה. הניסיון לדייק כל תכשיט, הפך את התהליך הזה שדמיינתי שייקח מספר חודשים לתהליך שערך מעל לשנתיים. אז נכון זה לקח כל כך הרבה יותר זמן אבל אני כל כך מרוצה מהתוצאה שזה לגמרי היה שווה את זה.”

מאיפה את שואבת השראה לעיצובים שלך? 

“ההשראה שלי מגיעה מהחיים. מאנשים שאני פוגשת ביום יום, תרבויות, טיולים בעולם ורגעים שחוויתי. אני אוהבת שתכשיט מלבד היותו יפה הוא גם מקבל משמעות נוספת ויחודיות משלו” 

ספרי לנו על הקולקציה הראשונה שלך 

“כמו שאמרתי מקודם אני מאוד אוהבת שיש משמעות נוספת שהופכת את התכשיט ליותר אישי ובעל כוונה. לדוגמא חלק מהסמלים המופיעים בקולקצית LUCKY CHARMS הם סמלים שנתקלתי בהם בכל מיני מקומות בחיים. כולנו מכירים את המשמעות המיוחדת של הפרסה, החמסה או העין. בקולקציה הייתי חייבת להתמקד בהם ולהוסיף עוד סמלים כמו הנחש או הדג שגם להם אמירה מאוד מיוחדת וחשובה. בעייני לענוד תכשיט שהוא מעבר ליופיו בעל משמעות ומכיל סמלים כל כך מעצימים יוצר חיבור ברמה אחרת. 

מצד שני גם לשלב את הסמלים הללו בתכשיט יכול להיות מאוד מאתגר. לשמור על נוכחותם, שיהיו עדינים ויפים וכמובן שהתוצאה תהיה לא פחות ממושלמת. אז שיחקתי עם הפריטים, עשיתי לא מעט סקיצות, ייצרתי לא מעט מהן. וכל אחת באמת היתה טובה מהקודמת, וההתקדמות הזו היא מה שנתן לי כח להמשיך לפתח ולדחוף ואחרי תהליך ממש לא קצר ועבודה קשה הגענו לקולקציה הזו שאני כל כך גאה בה.”

האם התכשיטים שלך מיוצרים בארץ?

“כן לגמרי, זה היה מובן מאליו. כמובן כשהכל מיוצר קרוב אליך יש את האפשרות להיות מעורבת בתהליך ולוודא שכל תכשיט מושלם ועומד בסטנדרטים שלנו. אבל בעיקר גם בגלל שלייצר את הדברים שאני הכי אוהבת, בארץ שלנו, יש לזה משמעות מיוחדת בשבילי. השם של המותג הוא הניה דניאל. לא כולם יודעים אבל השם הראשון שלי הוא בכלל לא דניאל, אלא הניה. על שם סבתי הניה קושיצקי שלא הכרתי אבל לפי הסיפורים אני מאוד מזכירה. היא גם מאוד אהבה להתגנדר, אהבה מאוד תכשיטים ולכן מאוד התחבר לקרוא למותג על שמה. סבתא הניה היתה ניצולת שואה עם מסלול חיים קשה מאוד ובעיניי המשמעות של להקים מותג בישראל המיוצר בארץ ועוד על שמה זו התגשמות חלום.”

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן