תערוכות הבוגרים של המחלקה לאומנות רב תחומית בשנקר שאסור לפספס

הסטודנטים המסיימים במחלקת אמנות של שנקר הציגו לא רק דברים יפים או צבעוניים שנעים לראות בעין. אלא גם עימתו את הקהל עם עבודות מלאות מטען תרבותי וחברתי. כל אחד מהסטודנטים והסטודנטיות בחרו לעסוק בסוגיות מורכבות בשפות מאוד שונות וכמעט ולא דומות. מפתיע ומדהים לראות מגוון אומנותי ויצירתי גדול בתוך המחלקה הזו. משמח לראות שסטודנטים שוברים את התבניות שהם היו עלולים להכנס אליהן והולכים עם הלב שלהם. 

בהתחשב בכך שלמדו באותו המוסד כ-4 שנים נראה שאין תבנית ברורה לכלל היצירות המוצגות במחלקת האמנות. דבר שמסמל על חופש ביטוי נרחב ויצירתיות שופעת. נוהגים לחשוב שאמנות היא לא למביני עניין, אבל לדעתי היא של כולם. ידע מקדים בתולדות האמנות אולי עוזר ותורם אבל יש לקחת בחשבון שלא לכולם יש את הידע הזה. וכי לאלמנט הרגש בצריכה וצפייה של אמנות יש משקל חשוב לא פחות מהידע. הנה 3 פרויקטים שאהבנו של בוגרי המחלקה לאומנות רב תחומית בשנקר

אלכס לויס | יחס אישי | פיסול  בקלקר, גבס, אקריליק, ברזל ובד

תיאור הפרויקט: “הפיסול בקלקר של אלכס לויס קשור למשפחתה ולאביה שהיגר לאוקראינה והקים בלב קייב חברה מסחרית לפיסול בקלקר. לויס מציגה בפרויקט הגמר שלה אובייקטים. שרובם מתייחסים לממדי הגוף שלה עצמה ובדרך כלל גודלם כפול מגודל גופה. האובייקטים העשויים קלקר, מצופים בשכבות של גבס וצבע אקרילי. טכניקת הפיסול של גריעת חומר בה משתמשת לויס, יוצרת תחושה של רישום בחלל. וכן גם הדימוי  הגופני, הצבע, ושכבות הגבס שמסולקות ומתווספות לגוף הפסלים הם חלק מעיסוקה בגופיים שנחשבים תקניים ושאינם תקניים. ”

רוני בינדר | 1:1, מיצב

תיאור הפרויקט: “רוני בינדר מציגה מיצב של מודלים פיסוליים ועבודות וידיאו. העבודה עם מודלים מאפשרת משחק היררכי בחומרים וביטוי מהיר של רעיונות פיסוליים. בעבודה עולות שאלות על הפער שבין הפוטנציאל, על הטרגדיה הטמונה בחוסר המימוש שלו. ועל הקשר של חיים, פיסול והקיר. לעומת ההפשטה שבמודלים, עבודות הוידאו של בינדר מציגות גישה ורעיונות נטוריסטים. באחד מהם נראה הצל שלה בדהרת קורקינט, חורך וכמו משבש את קנה המידה של חומת ההפרדה. בשני, מבט מציץ אל העבר האחר של החומה.”

אביגיל יבגניה ארונסון | communitas | מיצב אורגני 

תיאור הפרויקט: ” Communitas הוא מושג מתחום האנתרופולוגיה והוא מתאר קהילה ללא מבנה או היררכיות, הנמצאת במצב של מעבר. יבגניה ארונסון יוצרת מערכת אקולוגית המקשרת בין אורגניזמים וחומרים שונים. למערכות חיים שנוצרות ישנו הגיון פנימי שנראה מוכר מעולם החי והצומח. אך הגבולות בין החומרים במיצב מטושטשים. בתוך צמר כבשים גדלים צמחים, חרס הוא עמוד שדרה חייתי ועור תלוי הוא סימביוזת חיידקים ושמרים מיובשת. communitas אינו אפשרי מחוץ לחלל התערוכה כיוון שהם ניזונים זה מזה, זקוקים לתנאים ייחודיים, ותלויים במערכות השקיה והזנה אוטומטיות וידניות.הקהילה של ארונסון כוללת פרטים מהחי , הצומח, הדומם והמיקרוסקופי הנמצאים במצב ביניים – חלקם חיים, חלקם מתים או נמצאים במצב לא ידוע.  

אמנם לא התחברתי לכל יצירה בתערוכה של המחלקה לאומנות רב תחומית אבל הצלחתי להתחבר להרבה יצירות שדיברו בשפות שונות. הצלחתי להרגיש הרבה אם זה עצב, גועל, יופי או שמחה. צופה לא אמור להתחבר לכל יצירה. אבל כן חשוב לדעתי שיצליח למצוא את עצמו בתוך עולם האמנות הסבוך הזה. ואם יצירה הצליחה לעורר בי רגש כלשהוא, סימן שיש לה משמעות…

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן