BringThemHomeNow#

אלו מותגי הקוסמטיקה הבינלאומיים שיצאו נגד מדינת ישראל

בשנים האחרונות יצא לנו לחוות לא מעט. אבל התחושות והמראות מהימים האחרונים הם כאלו שלא יכולנו בכלל לדמיין. בימים האחרונים מאז המתקפה הרצחנית אנחנו רואים שלל מדינות, ידוענים, חברות ומובילי דעת קהל יוצאים נגד הזוועות ואו נגד מדינת ישראל. ומנגד לצערנו, אפשר לראות גם מי בוחר בזמן הזה להצדיק או לבחור בצד השני. חברות הקוסמטיקה האלה יצאו בגלוי נגד מדינת ישראל.

HUDA BEAUTY / WISHFUL

הודה קאטאן האמריקאית היא אחת מבלוגריות ויוטיובריות האיפור הראשונות בעולם. קאטאן, בת להורים ממוצא עיראקי שנולדה וגדלה בארה"ב. את הבלוג שלה, בו סיקרה ועשתה סרטוני איפור, פתחה ב-2010 ומאז צברה מיליוני עוקבים. היא גם עומדת מאחורי 2 חברות קוסמטיקה ענקיות מוכרות ופופולריות בעולם: HUDA Beauty מותג האיפור שנושא את שמה. ומותג הקוסמטיקה המשלים WISHFUL. 

קאטאן יצאה נגד ישראל בשלל הזדמנויות האחרונה שבהם הייתה ב-2021 בזמן מבצע שומר החומות. אז פרסמה פוסט המתאר איך לעזור לעזה, גינתה את ישראל ואף תרמה כסף לארגונים פרו-פלסטינים. בימים האחרונים היא ממשיכה לפרסם תוכן נגד המדינה. וכזה שגם טוען כי מעשי הזוועה ביישובים כלל לא קרו. עוד בחרה בדיוק לפני יומיים להעלות לעמוד WISHFUL סרטון של אינפלואנסלרית אלג'יראית שגם היא תומכת ב"מאבק" של חמאס.

LUSH 

חנות הקוסמטיקה הבריטית לאש ידוע בעיקר בזכות פצצות האמבטיה הצבעוניות שלה. אלא שבשנים האחרונות היא גם עשתה לא מעט נגד מדינת ישראל. כחלק מהתמיכה של החברה בקהילה וארגונים חברתיים שונים היא פעלה לא פעם לטובת עזה. ב-2011 היא הייתה נותנת החסות לשיר שנוצר ונקרא "Freedom for Palestine". בעבר מכרה ליין סבונים מיוחד שחלק מההכנסות שלו הגיעו לארגונים פרו פלסטינים. ויש מי שאומרים כי היא גם הפיצה סרטונים כנגד ישראל. ואם זה לא היה מספיק בימים האחרונים נפוצה תמונה בה בחנות המותג בדבלין נתלה שלט "להחרים את ישראל". 

עיתונים ברחבי העולם פנו אל חברת הקוסמטיקה וניסו להבין מה פשר הדבר והתשובה שניתנה להם הייתה חלבית. נציג של החברה מסר כי החברה מתנגדת לאלימות ובעד שלום בין הצדדים. עוד הוא תיאר כי מדובר ביוזמה פרטית של אחד העובדים והיא טופלה באופן פרטני. אלא שהמקרה הזה מוכיח לנו שלא מדובר ב"טעויות".

צילום מהסטורי של האחיות המכחיש את מעשי הזוועה במלחמה
SIMIHAZE BEAUTY

האחיות סאמה והאיה חדרה אמנם נולדו בערב הסעודית אבל גדלו גם הן בין ריאד לארה"ב. ולמרות זאת השתיים מגדירות את עצמן דוגמניות, דיג'יות וכן גם נשות עסקים פלסטיניות. בשנים האחרונות השתיים, שאת התמונות שלהן לא היו אוהבים בעזה, פתחו מותג איפור הנושא את שמן. ומתבטאות באופן פומבי נגד מדינת ישראל במשך שנים ובכל הזדמנות. 

הן אוספות כספים לארגונים פרו פלסטינים וטוענות שאף אחד מהזוועות המחרידות שראינו בימים האחרונים לא קרו. היום הן פרסמו באופן פומבי רשימה של "הסברים" למראות הזוועה. שכן אחת מהן מציינת כי לא היה טבח בפסטיבל נובה, אלא קרב יריות בין אנשי הפסטיבל שאליו נקלעו הלוחמים והם אלו שפינו את הנפצעים לבית חולים בעזה. אין מילים. 

מהסטורי של נייגן מירשלי (תודה לקוראת עדי כהן על הצילום)

GISOU 

נייגן מירשלי אמנם נולדה וחייה את כל חייה באמסטרדם הולנד אבל הוריה מגיעים מאיראן. מירשלי זכתה להצלחה שלה בתור בלוגרית אופנה ועם ההתפתחות הטבעית שלה פתחה מותג קוסמטיקה טבעי – GISOU. המותג מושתת כולו על דבש שכן מירשלי היא דור 6 על פי מה שהיא טוענת לכוורנים. המותג הפך בשנים האחרונות לאחד המצליח בתחום השיער. 

זו לא הפעם הראשונה שמירשלי יוצאת באופן פומבי נגד מדינת ישראל. היא עשתה את זה בעבר כמעט בכל סבב, גינתה אותנו וקראה לנו מדינת אפרטהייד. אלא שכעת היא הולכת רחוק יותר ומעבר לגיוס מדברת על המצור על עזה כפשע מלחמה. עוד היא טענה בסטורי המצורף כי הפרסומים שלה לא תומכים בטרור ושיפסיקו להגיב לה. מזמינה אתכן ואתכם להמשיך לשלוח הודעות, כנראה חסר לה מידע על הצד השני.

בקטנה – עוד מותגים של אנשים שיצאו נגדנו וצריך לדעת על הבחירות שלהם.

הבלוגר HYRAM פרסם בשומר החומות כי הוא אוסף כסף לארגונים פרו פלסטיני. שרלוט טילבורי אחד ממותגי הקוסמטיקה המפורסמים בעולם בחרה בבלה חדיד כמוזה שלה ויש מי מראשות החברה שיצאו ויוצאות גם בימים נגד ישראל. גם סלינה גומז התבטאה לא פעם בעבר נגד ישראל ואף העלתה פוסט שעדיין באוויר הקורא לכולם להתפלל למען עזה.

Translate
דילוג לתוכן