מה הוא טיפוח נקי ולמה אתם חייבים אותו בחייכם

ב-2021 נראה שגריין וושינג הפך לנוכח כמעט בכל תחום בחיינו. וכן גם בתחום הטיפוח ממש כמו בעולם האקולוגיה חברות רבות מבטיחות מוצרים ״טבעיים״ או ״ירוקים״. אך בפועל מעטות באמת מספקות לנו מוצרי טיפוח שכאלה. אבל מה הוא בכלל טיפוח נקי? איפה מוצאים מוצרים נקיים? ולמה אנחנו חייבים אותם בחיינו? יש לנו את כל התשובות. 

חשוב לנו מראש להגדיר מה הוא טיפוח נקי.

על פי GOOP, שנחשב למותג המחמיר ביותר בנושאי האקולוגי והטבעי,  מוצרי טיפוח נקיים הם אלו אשר אינם מכילים חומרים שיכולים לגרום לנזק ארוך טווח לגוף או לסביבה. טיפוח נקי הוא גם ״שקוף״. כלומר כזה שנותן ללקוח את כל המידע שעומד מאחורי כל מוצר. וזה אומר הכל – החל מהמרכיבים ועד להיכן נוצר ואיפה נארז. אתם בטח תתפלאו לשמוע אבל מוצרי טיפוח נקיים לא חייבים להיות 100% טבעיים או ירוקים! בזכות התפתחות המדע והטכנולוגיה קיימים היום בשוק מגוון רחב של כימיקלים סינטטים שדווקא כן עומדים בתקן ״נקי״ ועושים בדיוק מה שצריך! 

אז איך מוצרים נקיים משפיעים לנו על חיי היום יום?

למוצרים אלו מגוון רחב של השלכות טובות על החיים שלנו. מוצרים נקיים שומרים על הסביבה- לא האריזות שלהם ולא החומרים מהם הופקו יזהמו את העולם. אחד הפרמטרים החשובים ביותר שטיפוח ״נקי״ צריך לעמוד בו הוא להיות כזה שלא נוסה על בעלי חיים. משמע מוצרים אלו מיסודם גם טבעונים, שכן אף חיה לא סבלה במהלך ניסוי המוצר או הפקת מרכיביו. חוששים מהשפעת החומרים שאתם מורחים על הבריאות שלכם בטווח הארוך? אין באמת  ממה לחשוש. כל המרכיבים, טבעיים או סינטטים כאחד, נבחנו ונבחרו בקפידה כדי להבטיח שלא תהיה שום השפעה בריאותית לטווח הארוך. כך שבמעבר למוצרים נקיים אנחנו זוכים בטיפוח פעיל שעוזר למגוון רחב של בעיות ובאותה עת גם יכולים לעשות שינוי משמעותי לאקלים ולכם. ואסור לשכוח את השינוי שמעבר כזה יעשה גם לעולם הצרכנות –  אם נבחר נקי – מותגים ירצו לייצר נקי!

אוקי אני רוצה לנסות מוצרי טיפוח נקיים. מאיפה מתחילים?

אחד הנושאים שמדירים מדיון הטיפוח ״הנקי״ הוא מוצרי שיער. מוצרי שיער הם אולי המוצרים שיכולים לעשות לנו הכי הרבה נזק חיצוני וגם פנימי לטווח ארוך. ישנה תחושה שנעדיף שיער שיראה חלק על חשבון הבריאות שלנו. כן, גם אם בדרך מרחנו חומרים כימיים רעילים שלא אמורים לעולם להתקרב לאזור הקרקפת. אך מעטים יודעים שדווקא שיער הוא גם אחד מחלקי הגוף שטיפוח נקי הכי יטיב לו. בעזרת טיפול נכון, טיפוח נקי יכול להשתלט כמעט על כל סוג שיער ולהשיג את התוצאות הרצויות. וזאת בלי לסכן את הבריאות. אבל מדהים כמה קשה לשנות שנים של תודעה. תודעה  שאומרת כימיקלים שווה שיער יפה. אך אל חשש ישנם לא מעט מותגים בעולם שמנסים  לעשות את השינוי הזה. אצלנו בארץ אחד המותגים הבולטים הוא אמיקה שלאחרונה נכנס לרשת הפארם BE. עד כה היה ניתן לקנות את מוצרי המותג רק במספרות שתומכות בטיפוח נקי (לא דבר רווח). אבל היום בעזרת אתר אינטרנט ייעודי והכניסה לרשת הפארם מוצרי טיפוח השיער הנקיים הללו נגישים וזמינים לכלל.

אז למה בחרתי לתת לדוגמא דווקא את אמיקה?ֿֿ

כשמדברים על טיפוח נקי קל מאוד להתבלבל. רבים וטובים טוענים שהם ירוקים טבעיים ותורמים לסביבה. אבל האם יש להם את הנתונים וההוכחות שיגבו את המסרים האלו? אמיקה הוא מותג מוצרי שיער שהחל את דרכו בברוקלין והיה ״נקי״ עוד הרבה לפני שזו הייתה בתודעה. החברה שקופה, לא עושה ניסוים על בעלי חיים, מתחייבת לחומרים נקיים (וגם מציינת בעמוד המוצר במידה והוא לא עד הסוף – חשוב!), כל האריזות החדשות שלה ניתנות למחזור ועשויות גם 90% פלסטיק ממוחזר והם גם תורמים לקהילה. עכשיו כל זה על רגל אחת כי יש עוד המון מה להגיד על המותג הניו יורקי שעשה שינוי מהותי בתעשייה. זו חברה שבמשך שנים שמה לעצמה למטרה לעשות שינוי בעולם הצרכני וכן גם בחייהן.ם של הלקוחות שלהם והלכה על זה עד הסוף. אני מאמינה שאם אתן רוצות להיכנס לעולם הטיפוח הנקי – איתם צריך להתחיל. 

מניסיון אישי – המעבר למוצרי טיפוח נקיים יכול לקחת לשיער רגע. אצלי זה קרה אמנם בגיל צעיר יחסית (כבר בכיתה ה!) אבל ממש זכור לי איך בשבועיים הראשונים השיער היה קצת בהלם. אז לא היה לי מוצרים או מותגים כמו אמיקה בהישג יד. מוצרים שיודעים להתמודד עם השינוי הזה ולתת לשיער את מה שהוא צריך. מאז יצא לי לנסות לא מעט ולהבין שזו הדרך הנכונה והבריאה ביותר לשיער שלי. רוצה להתחיל ולשלב מוצרים נקיים בשגרת השיער שלך?

הנה 4 מוצרים שהייתי ממליצה להתחלה בטוחה: 

שמפו ללא מלחים – אל תזלזלו באיכות והחשיבות של שמפו טוב. עם שמפו איכותי שמתאים לצורך שלך אפשר לחולל פלאים. לכן לא משנה מה סוג השיער שלך השלב הראשון בעיני הוא גמילה מכימיקלים. ולכן הבחירה הקלה ביותר הוא לנסות את השמפואים של אמיקה שהם כולם ללא סולפטים, פארבנים, גלוטן, סיליקון, שמן מינרלי, צבעים מלאכותיים או מוצרים מהחי. ישנו מגוון רחב שמתאים לכמעט כל סוג שיער וזו ההשקעה הטובה ביותר שתעשו בשנה החדשה. והריחחח וואוו. 

שמן לניקוי קרקפת – כמה פעמים אמרו לכן שאתן לא חופפות מספיק טוב? שעל השיער יכולים להצטבר חומרי עיצוב או שומניות שיכולה להוביל לגירוי בקרקפת? שמן ה-Reset של אמיקה הוא עוד מוצר מומלץ לאלו שרוצות להתחיל בקטן. בשימוש שבועי הוא יכול לנקות לעומק את הקרקפת שלכן לסלק רעלים וגם להמריץ את הדם. המוצר מכיל פילינג חימר ורוד ופחם עץ,  מתנול, ותערובת תמציות צמחים שיחד מטהרות, מנקות ומזינות את הקרקפת והבסיס השערה. אני באופן אישי משתמשת בו פעם בשבוע לפני החפיפה ואני מרגישה כל פעם כמו חדשה. 

אוהבות קוקו צמוד אבל גם לא קשה מג׳לים וספריי לשיער?

 אם יש משהו שהיה לנו ממש קשה לשים עליו יד זה קרם לשיער שלא ישאיר אותו אחרי שאנחנו מפזרות את הקוקו, דביק/ שומני או קשה (אתן יודעות על מה אנחנו מדברות). בשיחה עם יועצת שיער של אמיקה לפני מספר שנים היא המליצה לנו על קרם תלתלים. למה? כי לקרם התלתלים של אמיקה יש אחיזה חזקה ואם הוא מעיצוב, מפסל טקסטורות ונפח לתלתלים אז למה שלא יחזיק גם את הבייבי היירס שלנו שאנחנו עושות קוקו צמוד? היועצת שיער ידעה מה היא אומרת ומאז אנחנו משתמשות רק בו וממליצות עליו לכולן! אז אם יש לכן תלתלים או מחפשות איך לעשות את הקוקו המושלם- 40UP גלייז קרם תלתלים של המותג הוא מעיין גרסה מודרנית לגל שיער עם אחיזה בינונית חומרים טבעיים וריח אלוהי. 

שמן לשיער – אולי הסוד הכי כמוס שלי (סתם אומרת לכולם אבל לא מקשיבים!) לשיער. כמו שאמרתי קודם מכיתה ה׳ אני לא משתמשת בשמפו עם כימיקלים וכן גם נגמלתי ממרכך לנצח. מה אני עושה במקום? פעמיים בשבוע אני משתמשת בשמן שיער ושמה כמות קטנה אחרי כל חפיפה. מכיוון שיש לי שיער שומני היה קשה למצוא את השמן האחד. אבל גלאס אקשן של אמיקה הוא כל מה שהיה חסר לי בחיים, מזין, משקם, מגן ולא שומני. בכלל. אם חשבתן לעבור לשמפו ללא מלחים אני ממליצה להיפטר גם מהמרכך ולנסות. 

רוצות להתחיל בשינוי? אמיקה והמגזין ארגנו לכם הנחה מיוחדת שתהיה זמינה עד ל-15.9 בחצות. עם הקוד – ARE20 תוכלו לקבל בנוסף להנחה של 20% שקיימת גם קיט דוגמיות מתנה שיהיה לכן את האפשרות להתנסות בכל הטוב שיש לטיפוח נקי להציע! את ההטבה תוכלו לנצל באתר אמיקה – loveamika.co.il

דילוג לתוכן