BringThemHomeNow#

"מכור לסגנון חיים, והכל על אמת": ראיון עם דור3

דור 3 התחיל לעשות ראפ במקרה – אבל המשך הקריירה שלו, ממש לא עניין מקרי. תפסנו אותו לשיחה קלילה לקראת ההופעה שלו ובעקבות הפקה חדשה שהצטלמה עבור המאורע. מה אפשר להגיד? יש סטייל 

צילום – גאורגי רוסיי | קרייטיב וסטיילינג – בורמטנוב יורה

עלינו לזום קצר בבוקר. כשביקשתי ממנו להציג את עצמו, הוא אמר: "אני דור, פשוט דור, זה מי שאני. לא יודע אני כל כך מורכב אין לי איך להסביר את עצמי בשתי מילים. תמיד שאומרים לי תגיד מילה או שתיים על עצמך, אני דור, זה מה שאני יכול להגיד על עצמי.". חלק מהקסם לפעמים הוא לתת לדברים לקרות. וככה הוא התחיל להיות ראפר. 

"זה סתם התגלגל אליי פשוט, ואז כזה טוב סבבה. אם זה מה שאני צריך לעשות אני אקבל את הגורל הזה."

השימוש שלו במילה "התגלגל" – לא סתם. שאלתי – "זה קשור בסקייט?", הוא ענה: "נכון, זה קשור. אני לא יודע מה הילדים עושים היום. אבל זה מה שאנחנו היינו עושים. נוסעים על סקייט, נוסעים נוסעים נוסעים, ואז היינו עושים פריסטיילים. לצחוקים, לא בקטע של מי הכי טוב פה." דור3 התגלגל כנראה כמה דורות מאז כי היום הוא כבר לא עושה פריסטייל, לפחות לא ככה. "רק כשיש מיקרופון פתוח ומקליט". למה? "הגאונות שלנו היא חד-פעמית". ולגבי דיסים, ביפים, כיפים, טריפים – הוא לא חושב שבאטלים הם הדרך לפתור בעיות וריבים. "זה מאד היפ-הופ, זה לא הקטע שלי". האמת, נו שייד, אבל בחיים שלי לא שמעתי ראפר ככה סגור על עצמו. 

 דיברנו הרבה על מה לא. מה כן?

"בתכלס, מה אני עושה? אני עושה מוזיקה. עובד על אלבום שזה עיקר התעסוקה שלי בגדול. אני משדר סטרימינג אבל עכשיו קצת הפסקתי לפני ההופעה. בעיקר משחקי יריות, אין משחק שאין לי. ובתכלס אני אוסף קלפים. אני אוסף קלפים של פוקימון." הקלף האהוב עליו הוא של צ'ריזארד, ויש לו גם אחד של מאמנת שהוא מאד אוהב. אבל הפוקימון שהוא הכי אוהב – והוא חושב עליה בלשון אישה – זו איבי. כי היא שועל וכלב. הראיון כולו זז בין הקריירה של דור3 ובין פוקימון.

צילום – גאורגי רוסיי | קרייטיב וסטיילינג – בורמטנוב יורה
חזרה לקריירה – יש לך הופעה בקרוב. בוא נדבר על זה

"מלא סידורים תכלס. יש לך גם מלא זמן לבד עם עצמך מול המחשב, הסטליסט והגרסאות. אני גם יש לי עוד שיעורי בית לעשות, בגלל שאני הולך להופיע עם שירים שלא הופעתי איתם אף פעם, מתקופת GCG והסאונד קלאוד. אז יש לי שיעורי בית ללמוד מילים של שירים ששכחתי את הוורסים שלהם. זה כיף לך, זה גם כיף להופיע וזה, אבל אתה חייב לתת על זה עבודה. מניסיון שלי אם אתה לא מתכונן טוב להופעה, קשה לך. אתה צריך להחזיק במה בסופו של דבר איזה שעה ואתה חייב להיות מיומן." מילים כדורבנות. תמיד כדאי לעשות שיעורי בית, ילדים. 

מה תלבש?

"יום לפני אני מחליט. שאאוטאוט לפקטורי, שכל הזמן אנחנו עובדים ביחד. ההופעה היחידה שהחלטתי מה אני אלבש מראש זה הופעת השקה של שירי דיכאון בבארבי לפני כמה שנים. זה היה בגלל שהייתי חייב לארגן וסט. רציתי לעלות עם וסט של צבא, ועליתי עם וסט של צבא. וזה היה בגלל וייבז קרטל. יש קלאש אגדי שהוא עולה כמו לוחם מיליטנט, בא בוייב מיליטנטי.

"רציתי לעשות לו מחווה, אז זו המחווה שעשיתי לו. פשוט ממש אהבתי את מה שהוא עשה. כן זה מעסיק אותי (אופנה, אסתטיקה). זה מעסיק כל בן אדם שהיה סקייטר או רוצה להיות סקייטר. כי בסופו של דבר אתה חלק מתרבות מסוימת ואתה רואה את הסרטים שיוצאים בתוך התרבות הזאת, וזה מאד משנה לך מי עשה איזה תרגיל ואיפה. האסתטיקה של איך הוא עשה זה – זה מה  שהכי חשוב."

אז אופנה – תגיד על זה משהו

"כל הזמן אומרים לי על זה בגלל שאני מתלבש טוב. בשנה האחרונה לא יצא שום דבר שעניין אותי. אולי גם אני קצת הייטר על המעצבים החדשים, אבל גם ישנים עושים טעויות. האופנה כבר לא מעניינת כל כך. לא יוצא שום דבר מעניין. כולם אותו דבר." זה העציב אותי כל כך לשמוע, שוב, הייתי חייבת להגיד מה כן. אם לא עכשיו, אז בעבר?

צילום – גאורגי רוסיי | קרייטיב וסטיילינג – בורמטנוב יורה

"וינטג'. מה שאני לרוב לובש, חברות סקייטבורד בתכלס. פעם הייתי יותר לובש היי דיזיינרס, ועכשיו אני אולי אחת לשבוע, וממש הרבה בגדים של סקייטבורד דווקא. לא יודע, זה משתנה אצלי. זה גם בוא נגיד הכי האיזור שלי. כל החיים שלי נסעתי על סקייטבורד. גם באופן מקצועי איזה 12-11 שנה, אז אני כל החיים נראה אותו דבר." (אבל גם קצת מהעתיד). 

***

"כשהייתם סאד בויז אז אני חייכתי

עכשיו כולכם שמחים וזה כבר נמאס לי

מעשנים מלא ודור3 הסחי

ראש לא מתפקד אתם אילומינטי

אם אתה נופל בטרנד אתה לא ראסמי

היית אימו ועכשיו אתה בטראנסים

קונה חולצה של האף אומר לכולם שזה טראשר

כי ת'ה לא מבין מה זה קולאב אז לך תשאל את קסלר"

(דור3, טרנדים)

***

על ההפקה החדשה של דור3  – בחולצות כדורגל וינטג'

"תאמת שזה היה רעיון של יורה (Head of buying – factory54, men) ופשוט זרמתי איתו. יש לפעמים את יודעת, יש לי אנשים שקרובים אליי שהם מוכשרים, אז אני באמת יכול לסמוך עליהם. אתה יכול להקשיב להם גם אם לפעמים אתה לא מבין את הוויז'ן. הוא (יורה) אוסף חולצות כדורגל מקוריות משנות ה-90. אני בחיים זה לא היה לי עניין, לא היה לי את הוויז'ן שלו בראש, אבל זה יצא מדהים. ג'ורג'י (צלם הפרויקט) הוא עולה חדש מבלרוס, הוא ממש מוכשר, בגלל זה יש לזה וייב של דור בסובייט יוניון של שנות ה-90. מי שיש לו וויז'ן תמיד תלך איתו.".

יורה, הבחור עם הויז'ן, סיפר – "הקונספט שרצינו לעשות זה חולצות כדורגל וינטג', שאני אוסף בשנים האחרונות. אוסף חולצות משנות התשעים. יש לזה שוק, כמו שאנשים אוספים סניקרס ומכוניות. רציתי לחבר את זה להפקה עם דור. זה טרנד מאד חזק היום בעולם, חולצות כדורגל שהן לא בהכרח בז'אנר של הספורט. זה התפתח עם הזמן בעולמות הסטריטוור, זה מאד מתחבר לעולמות הסטריט." (הייתי ממסגרת את מה שיורה אומר מתחת לתמונה של ההפקה או משהו כזה, כאילו בשלב הזה בראיון אבל קצת מחוצה לו, כי אנחנו חוזרות ישר לראיון עם דור אחרי זה) 

צילום – גאורגי רוסיי | קרייטיב וסטיילינג – בורמטנוב יורה
אם כבר ויז'ן. בוא נדבר על האלבום הבא שלך

"האלבום הזה נראה לי יהיה יותר… איך אני אקרא לזה, מרוכז בי. אבל כאילו, יש לי גם הרבה כזה שאלות שאני שואל את עצמי, את העולם. באלבום הזה דווקא אני חושב שהוא פחות דיפ". רגע של תהיות, דור חוזר ואומר – "זה לא נכון בעצם. האלבום הזה יהיה מוזר. אתם תצטרכו לשמוע אותו. המוזיקה צריכה לדבר. יש לו סאונד כבר מגובש שאני אוהב, ויש סדר בבלאגן, וזהו."

מה אתה חושב על הסצינה עכשיו? (אני שונאת את השאלה הזו ותמיד בכל זאת שואלת אותה)

"יש ילדים חדשים ממש מוכשרים עכשיו שזה מגניב. הייתי רוצה לראות את ה-GCG החדשים שבאים. בא לי שהם יהיו יותר חצופים ויותר אמיצים. ומה שנצ'י וטונה עושים מטורף. הם מכרו יותר כרטיסים מכל אומן ישראלי אי פעם. זה מטורף, הם שני ראפרים. בסופו של דבר אנחנו חיים בישראל ורוב המוזיקה פה זה פופ, מזרחית. אתה שומע אותם (רביד X טונה) בטופ היטס כל הזמן. זה משהו שכזה, אני אישית חושב, שבזכותם, המון בזכותם, אם הם לא היו מניחים את הקרשים ואנחנו (הדור של דור3, סוויסה, וכו') לא היינו מביאים את הסאונד הזה, זה לא יכל לקרות. המון בזכות נצ'י וטונה המוזיקה הישראלית נראית ככה, כי יש המון ראפרים שעושים את הסגנון הזה." 

"אני חושב שאנחנו תמיד בארה טוב." 

אתה רק צריך לדעת לראות את זה. בסופו של דבר תמיד יש משהו טוב. לפעמים צריך לחפור קצת קשה יותר כדיי להוציא אותו. מה שקורה עכשיו מגניב. בגלל שכל הגבולות נפרצו ובאמריקה עשו הכל, נשאר לך רק לחקור מי מביא את עצמו עד הסוף. זו המלחמה האמיתית. יש את כל המקצבים לכולם, כולם יודעים לעשות הכל כבר."

ומה באוזניות של דור3?

"אני שומע הכל תכלס, אבל ביום-יום שלי אני מטאליסט. נע בין עופר לוי לג'ודס פריסט. אני אוהב מוזיקה קיצונית. עכשיו אני חושב על PAINKILLER של ג'ודס פריסט, יש לי בראש מאסטר אוף פאפטס." 

על הציר בין עופר לוי לג'ודס פריסט, אם תרצו לדעת מה הוא ילבש בהופעה הבאה – תוכלו לגלות בהופעה המלאה שלו מזה זמן רב, 16.3, בגגרין. 

Translate
דילוג לתוכן