BringThemHomeNow#

הצלחה? או בדיחה? קיילי ג׳נר כבר לא מילארדרית

איך מגדירים הצלחה? מי קובע מה היא הצלחה? השאלות האלו ואחרות היו אלו שהניעו אותי לכתוב את הכתבה הקודמת שלי. היום הן מקבלות משמעות אחרת לאור הפרסום האחרון של מגזין פורבס ששולל מ קיילי ג׳נר את התואר אותו הוא בעצמו נתן לה. תואר המליראדרית הצעירה בעולם.  ״הצלחה צריכה להגיע בגיל צעיר וב״באנג״ גדול״ כתבתי והנה נוכחתי לגלות שאולי ממש עדיף שלא. 

https://www.instagram.com/p/CAfoGAoH2gH/
אז מה השתנה אתם שואלים ולמה נלקח לקיילי התואר? אנסה לעדכן אתכם בצורה הפשוטה ביותר. 

במאי 2015 קיילי ג׳נר אחרי כמעט של שנה של הכחשה, הודתה שעשתה מילוי בשפתיים. כמו כל דרמה טובה לבית משפחת קרדשיאן-ג׳נר,. אמא כריס החליטה לעשות על הסקנדל רווח ותוך חודשים ספורים קיילי התחילה לשווק ״ליפ קיטס״  (ערכות בהן עפרון שפתיים ושפתון). אלו נחטפו מהמדפים.  עד סוף 2016 הצטרפו לערכות מגוון רחב של מוצרי איפור והיוזמה הקטנה הפכה למותג של ממש. אז על פי מגזין פורבס היחצנית של ג׳נר ואמה היו נחושות להשיג לה כתבת שער במגזין כמו שקיבלה קים. לשם כך הזמינו השתיים את עורכי פורבס להסתכל במסמכי החברה ולראות שתוך 18 חודשים (לטענתן) הרוויחה קיילי קוסמטיקס 400 מליון דולר, מתוכם 250 מליון דולר רווח נקי של קיילי. אנשי המגזין קיבלו לידיהם מסמכים, טופסי מס וגישה לספרים כל זה במטרה להשיג לקיילי את התואר הנחשף.  אלא שהאנליסטים של פורבס לא השתכנעו והחליטו שלפי החישובים שלהם קיילי מגיעה למקום ה-59. 

https://www.instagram.com/p/B_pjsk_Bx8b/
חודשיים לאחר מכן בתרגיל יחצני מדויק התפרסמה כתבה עם אותו נרטיב על קיילי קוסמטיס במגזין האופנה הנחשב WWD. הכתבה החיובית מנתה את כל ״המספרים״ והנתונים שקריס ניסתה לשכנע איתם את פורבס.

משם הסיפור הופץ לכלי תקשורת אחרים ועד מהרה רבים שינו את דעתם ודיברו באופן חיובי ובעל ערך על עסק הקוסמטיקה של ג׳נר.  על פי קריס ג׳נר הרווחים בשנת 2017 הגיעו ל-330 מליון ועד 2020 היה העסק מתוכנן לעבור את ה-700 מליון דולר רווח. פורבס נאלצו גם הם לנסות להעריך מחדש את שווי העסק ולכלול את המספרים שנראו להם  רק ב-2016 לא הגיונים. ואכן לאחר הערכה מחודשת, מגזין פורבס העריך את שוויה של קיילי מחדש ונתן לה את התואר המילארדרית הצעירה בעולם.  לפי הכתבה אז היא הייתה שווה 700 מליון דולר בעודה רק בת 20 והייתה אמורה לעבור את רף המילארד כמה חודשים לאחר פרסום הכתבה. קיילי משפחתה וחבריה חגגו את הצלחתה המסחררת ואפילו הדפיסו חולצות ואביזרים עם תמונת השער ליום הולדתה ה-21. 

בשנת 2019, תאגיד הענק COTY שמחזיקה מספר מותגי קוסמטיקה מובילים הציעה לקנות 51% מהעסק של ג׳נר בסכום נדיב של 600 מליון דולר. זה העלים כל חשד לכך שקיילי אינה מילארדרית מה שהביא להערכת העסק שלה בסכום של 1.2 בליון דולר. הרכישה הייתה אמורה להיות הדלת של COTY אל הדור הצעיר, דור שרוכש וחי ברשתות החברתיות. לג׳נר העסקה נתנה את האפשרות להתרחב בענק וכן גם סוף סוף את תואר המילארדרית לו ייחלה.  ומכאן העניינים מתחילים בעצם להסתבך. במסמכים הרשמיים שפרסמה COTY נכתב כי הרווחים של קיילי קוסמטיקס היו 177 מליון דולר בשנה שלפני הרכישה.

״אם COTY מדווחים ב-2019 על עלייה של 40% ברווחים מהשנה הקודמת (2018), אז נראה שהטענה שהציגה קריס ג׳נר ב-2018 שהמותג הרוויח 360 מליון דולר מפורכת לחלוטין.״ נכתב בכתבה ששוללת מקיילי את התואר.  ״על פי המשך הדיווחים גם ליין הטיפוח של ג׳נר ירוויח עד סוף השנה רק 25 מליון דולר, זאת למרות ההצהרות מפי המשפחה שהמכירות הרקיעו שחקים בחודש הראשון וחצו את רף ה-100 מליון דולר״. אז מה זה אומר? שמשפחת ג׳נר הציגה בפני פורבס מסמכים מזויפים עם מספרים מנופחים שגרם גם להערכת שווי העסק להרקיע שחקים לפני המכירה לתאגיד. 

https://www.instagram.com/p/B5BPAZbpVEl/
אם צלחתם את כל הנתונים האלה (וואלה היה קשה לכתוב הכל) בטח הבנתם שפורבס שללו לקיילי את התואר, פשוט מאוד, כי היא וה-מאמג׳ר שלה זייפו נתונים ומסמכים. אם היה נראה לי שסוף סוף משפחת קרדשיאן-ג׳נר הצליחה להתעלות מעל לסטיגמה ה״מזויפת״ שנדבקה להן עם המעשים הטובים שהן (תודה לאל) לאחרונה החלו לעשות. Well… טעיתי.

כנראה מראית עין עדיין חשובה למשפחה יותר מרווח ועשייה אמיתית. אחרי הכתבה הקודמת שלי יצא לי לדבר עם קוראים וקראות רבים שאמרו לי שגם הם מרגישים שהצלחה היא לא הכל והפרספקטיבה שלהן השתנתה לאחר אירועים כאלו ואחרים. זה נתן גם לי תחושת ביטחון נוספת. ״כנראה המושג הצלחה עובר שינוי חברתי״ חשבתי לעצמי. אז יצא לי לקרוא את הכתבה הזו בפורבס ואחריה לקורא את התגובה (המטומטמת) של ג׳נר ועלתה לי תחושה לא נעימה. האם אנחנו חיים בעולם בו ״הצלחה״ מסנוורת אותנו עד כדי כך שנעדיף לשקר ולרמות רק כדי לזכות בהכרה?

הרבה אנשים (מיכל) שולחים ממים כאלו ואחרים על איך 2020 דפקה אותנו והם מצחיקים שלא תבינו לא נכון. אבל לדעתי כל מה שקורה השנה הוא מעיין תמרור אזהרה או סמן דרך. 2020 הגיעה לחיינו כדי להראות לאוכלוסיית העולם שלא משנה מי אתה ומה מעמדך הגיע הזמן למצוא את הדרך חזרה אל אותנטיות, כנות, הדדיות ועוד ערכים שכבר נעלמו מהעולם הזה. וזה לא פסח גם על קיילי ג׳נר. 

Translate
דילוג לתוכן