BringThemHomeNow#

ג'יג'י חדיד ממשיכה לפרסם פייק ניוז וטוענת שישראל היא זו שחוטפת ואוסרת ילדים 

זה לא מפתיע שמשפחת חדיד ממשיכה להפיץ מידע שגוי ולעודד אנטישמיות. אם בימים האחרונים בלה שקטה ואביהן לא בכותרות. ג'יג'י עולה להתקפה ובצעד חסר תקדים טוענת שישראל לוקחת ילדים כאסירי מלחמה בצורה שיטתית שנים. אבל עולה השאלה מה עושה תעשיית האופנה בנוגע לזה? 

הסטורי של ג'ג'י המתאר את המחבל הצעיר כאסיר מלחמה
משפחת חדיד לאורך השנים היא תומכת גדולה של העם הפלסטיני וזאת למרות שהם לא עושים כלום למענו. 

רק בפרק הקודם של סיידנוט ביקשנו להבין ולברר – מה גורם למובילות דעת קהל ומשפיעניות להזדהות עם ארגון טרור שחצי מהן מעולם לא שמעו עליו ולא תואם את הערכים המערביים שלהן. את משפחת חדיד נתנו בפרק כדוגמא למי שדווקא כן מגיעים מהאזור אך לא עושים הרבה עם הכוח הרב שיש להם למעט הפצת מידע שקרי. כך לדוגמא דנו בעובדה כי מוחמד חדיד, אב המשפחה שנולד תחת המנדט הבריטי, הוא איש עסקים שהונו מוערך במיליונים חי מעבר לים ולא תורם בצורה אקטיבית לשיפור חייהם של העזתים. 

מה הם כן עושים? דואגים להפיץ שנאה ואנטישמיות במסווה של תמיכה ברשתות החברתיות. מוחמד לא מזמן השווה את הישראלים לנאצים בפוסט שגרר זעם אדיר בקרב הקהילה היהודית והישראלית בעולם. את בלה כבר שמענו שרה מ"הים לנהר" יותר מידי. אבל זו דווקא ג'יג'י חדיד שדואגת להפיץ מידע שקרי לגבי ישראל והעם הפלסטיני כאחד. 

בסטוריז שעלו בימים האחרונים הדוגמנית האמריקאית כתבה כי ישראל לוקחת ילדים כאסירי מלחמה באופן שיטתי במשך שנים הרבה לפני ה-7 באוקטובר. 

בסטורי שהעלתה כתבה "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמחזיקה ילדים כאסירי מלחמה. חטיפה, אונס, השפלה, עינויים ורצח של פלסטינים נמשך שנים על גבי שנים הרבה לפני ה-7 באוקטובר." לסטורי שיתפה תמונה של אחמד אלמנאסרה. תמונה מ-2015 במאסר כאשר היה בן 12 וכן גם במאסר ב-2023. אלא שאותו "ילד" הוא טרוריסט שביצע פיגוע דקירה בירושלים ב-2015. אז הוא ובן דודו יצאו עם סכינים שלופים לרחוב ופצעו ילד בן 13 וגבר בן 21. 

המשך הסטוריז של הדוגמנית שמשבחים אישה עם דעות אנטישמיות נוספת, גבריאלה קאפירה ג'והנסון

כמובן שברשתות החברתיות קמה רוח סערה והדוגמנית האמריקאית מחקה את הסטורי. אך מאז שיתפה עוד דברים מעוררי זעם. בין היתר פרסמה את פרק הפודקאסט של גבריאלה קאפירה ג'והנסון, עורכת ווג שפרסמה בעצמה תכנים המצדיקים את הטבח בעוטף. (סיידנוט – פודקאסט בו ג'והנסון אומרת שהתפטרה בעוד מקורות שלנו מאשרים כי היא פוטרה מווג). וכן גם רשימה ובה חשבונות בהם אפשר "לעקוב" אחרי מידע מהרצועה עצמה.   

ומה עושה תעשיית האופנה בנוגע להפצת המידע האנטישמי מצד האחיות הנחשבות למובילות בתעשייה? 

לא ראינו מאז החלה המלחמה אף מותג מתנער באופן רשמי מהאחיות. נהפוכו התעשייה שקטה לחלוטין ולא מתייחסת אליהן או לדעות שלהן כלל. כן ראינו מגוון מעצבים עושים לאחיות לייקים על הפוסטים שלהם בנושא. אך מאז אותם לייקים נעלמו והסקשן של הקומנטים הוסתר. בעונה האחרונה אפשר לראות כי ג'יג'י חדיד צעדה רק ב-3 תצוגות. זאת לעומת 11 תצוגות בעונה הקודמת. מעניין יהיה לראות אם בחודש האופנה הקרוב נראה את האחיות צועדות אז נדע באופן וודאי מי בתעשייה תומך באחיות האנטישמיות.

Translate
דילוג לתוכן