BringThemHomeNow#

אמנות לשיקום חברתי – 4 יוזמות התומכות במאבק משפחות החטופים ואנשי העוטף

השבועות האחרונים שעברו על כולנו היו קשים מנשוא והנפש של רבים ורבות מאיתנו לא מצאה מרגוע. בימים כואבים וסבוכים אלו לאמנות יש מקום של מרפא לנפשנו בתוך השגרה, היא מייצרת לנו דרך אחרת להסתכל ולהתמודד עם המציאות המורכבת הזו. היום, איגדתי 4 מיזמים יצירתיים שמוכיחים לנו שכדאי לתמוך בכוחה של היצירה האמנותית בישראל. כי יש בה יכולת להחיות ולהרים את רוחנו בימים אפורים וקשים. כלל המיזמים מוקדשים לטובת איסוף כסף לטובת מאבק משפחות החטופים ולשיקום עוטף עזה.

מיזם ״והפך לקשת״

אמהות לילדים הלומדים בבית ספר באוסישקין בתל אביב הקימו פרויקט יפיפה ומדהים. עילם הוא מחנך כיתה ו׳ ומורה נערץ לכדורעף בבית הספר בשכונת אוסישקין בתל אביב. גם הוא נקרא למילואים. במהלך התקופה הזו הוא ממשיך לשמור על קשר עם ילדי הכיתה ונוסך בהם כל כך הרבה ביטחון ותקווה. פרויקט ״והפך לקשת״ מנוהל על ידי אמהות לילדים וילדות עם רצון עז להרים את הרוח ולהפיץ כוח ותקווה בזמנים אלו. הן בחרו לקחת את המשפט ״אני נשבר אמר האור והפך לקשת״ אשר כתב חברם משורר האינסטגרם, נריה יעקב ולהפיץ אותו על גבי תיקים וחולצות לצד ציור של אריאל גבע, תלמידת תיכון בת 17.

ביום שישי הקרוב ה-3/11 הן יגיעו בשעה 10:00 לכיכר דיזנגוף בתל אביב למכור את התיקים והחולצות כאשר כלל הרווחים מהמכירה יועברו לשיקום קיבוץ נחל עוז. מחיר חולצה יהיה  50₪ וכך גם מחיר תיק. 

ספלי הקפה של אלה בארי

אמנית הקרמיקה והפורצלן, אלה בארי הכינה ספלי פורצלן מקסימים עם ציורים של העוגיות של רחל ברוח התקופה וכתזכורת לאחד מסיפורי הגבורה המדהימים שיצא לכולנו לשמוע. מחיר ספל הוא 150₪ וכל הרווחים ממכירת הספלים הולכים לתרומה לשיקום עוטף עזה. זאת הזדמנות נהדרת לקנות ספל שיחמם לנו את הלב לקראת החורף הקרוב ויעזור כלכלית לשקם את אנשי ונשות העוטף היקרים.

כרגע אין משלוחים אך ניתן לאסוף מהוד השרון, צרו איתה קשר דרך האינסטגרם.

מכירת צהריים במסעדת ״האחים״ למען החזרתם של יגב ורימון 

ביום שישי הקרוב ה-3/11 תתקיים מכירה במסעדת ״האחים״ ביוזמתו של יובל בוכשטב, אליו חברו אמנים ובעלי מלאכה שחיפשו דרך לתרום בימים קשים אלו בעזרת היצירות והעבודות שלהם. אחיו הגדול של יובל, יגב ואשתו רימון נחטפו ביום שבת מביתם בקיבוץ נירים. יובל מספר כי החלקים הכי משמעותיים בקשר שלו עם יגב היו סביב עשייה משותפת. הם היו בונים ביחד כלי נגינה, יובל היה בונה את החלקים מהעץ ויגב היה אחראי על האלקטרוניקה.  

״רציתי לתרום למאמץ המשפחתי וידעתי שאני צריך לעשות את זה בדרך שלי כי יותר קל לי ליצור מאשר לדבר מול מצלמה ולהתראיין״. יובל מספר. הוא יזם רעיון יצירתי ביותר ודרך המכירה הוא מייחל לספר על החיבור שלו ושל אחיו תוך רצון לאפשר לכולנו הפסקה קטנה מהחדשות ומהלך הרוח המתוח והקשה. 

המכירה תתקיים במסעדת ״האחים״ בכתובת אבן גבירול 26, תל אביב-יפו החל מהשעה 9:30 עד שיגמר. כל ההכנסות יוקדשו לתמיכה במאבק המשפחתי.

פרויקט The Art Aid

הפרויקט הוקם על ידי ליה גלדמן ואולגה נושצ׳נקו בשיתוף פעולה עם שלושה אמנים ישראלים: @kanfiel @koketit @b_i_n_s_k_y. הפרויקט אוסף כסף לחמ״ל אוכל של מסעדת ״האחים״, לשיקום הקיבוצים והמשפחות שנעקרו מבתיהן. וכן גם עמותת נט״ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי״) וארגון המתנדבים זק״א. כל אחד מהאמנים המשתתפים בפרויקט יצר עיצוב משלו לחולצה כאשר החולצות ניתנות לכל מי שתורם לפרויקט 200₪ ומעלה. 100 החולצות הראשונות שיוצרו כוסו מכספן. והשאר מכוסות על ידי תרומות שנאספו בתחילת הפרויקט מקונים ששילמו על מחיר העלויות. מלון Vera שבתל אביב מאפשר לפרויקט להתקיים ופותח את המקום לאחסון החולצות והוא מהווה את נקודת האיסוף שלהן.

משפחות החטופים

Translate
דילוג לתוכן