התצוגות הטובות ביותר משבוע האופנה בפריז SS23

כמו בכל חודש אופנה וכמובן כהרגלנו במגזין הגיע סיכום שבוע האופנה של פריז, השבוע שסוגר את חודש האופנה (תודה לאל שנגמר!). היום אציג לכן ולכם את 5 הקולקציות שלדעתי שווה לראות ולהכיר מקרוב. כל מעצב ומעצבת ברשימה הצליחו להעלות על המסלול בפריז קולקציות מהוקצעות עם סטייל מדויק. שנתחיל?

Rokh

את המותג הצעיר rokh הכרתי לכן לפני שנה וחצי בכתבה שלי על המותגים הצעירים שאתן.ם חייבות.ים להכיר משבוע האופנה פריז. ואכן שתי עונות אחרי המותג מוכיח שאכן בחרתי נכון. הקולקציה שהוציא רוק הואנג מעצב המותג היא אחת המהוקצעות שראיתי. כל לוק מתכתב עם השני והקולקציה נראית שלמה בניגוד למותגים אחרים שלדעתי לפעמים מתפזרים. הדבר שהכי סיקרן אותי ומשך אותי אל המסך היה עבודת הפירוק וההרכבה שנראתה על המסלול. הבגדים נראו כאילו בכל פעם מחדש הורכבו באופן אחר הבדים בכדי ליצור גזרות חדשות. או בעצם מעיין “טייקים” על גזרות קלאסיות. זה יצר משהו חדש שדרש ממני להסתכל שעות על כל מערכת לבוש כדי להבין מה חובר למה ומה בעצם היה שם.

Ludovic de Saint Sernin

גם על לודוויג דה סנט סארין כתבתי בכתבת המותגים הצעירים שלי לפני שנה. עמית אוכלת את הראש עליו כבר כמה שנים ואני חייבת להודות שהוא לא מאכזב. יש משהו ביצירה של סנט סארין מעבר ליופיה שלקח לי קצת זמן להבין. והיא הא בינאריות שבה. העיצובים תמיד מדויקים, קטנים וחושפניים (למרות שהעונה היה לדעתי הכי הרבה בד מאז שפתח). הם חוגגים את הגוף העור והמיניות בלי להתנצל ותמיד בצורה מהפנטת. אך היופי האמיתי הוא שהבגדים ומתייחסים לכל “גוף” בדיוק באותה צורה בלי קשר למגדר. בראיון לווג אמר שהמטרה שלו היא לתת לכל מי שמסתכל את ההשראה להיות מי שהוא. אני מרגישה את זה…

Miu Miu

מיו מיו בשנתיים וחצי האחרונות מראים לנו כמה הבגדים הכי “פשוטים” יכולים להיות הכי לא פשוטים בעזרת הסטיילינג והעיצוב הנכון. בכללי ההייפ שיצרו הקולקציות הקודמות סביב המותג והגוף בכלל, הוא אדיר. נראה שבכל מקום אפשר לראות את ההשפעות שלהן על התעשייה. החל מנעלי הבובה שמיוצ’ה פראדה רתמה לעצמה ועד לגזרות הנמוכות. הקולקציה הנוכחית ממשיכה את הקו הזה אבל עם יותר שכבות. פראדה בחרה העונה לשחק עם הגזרות המוצלחות מהעונות הקודמות אבל החומריות שונה. המון עור, שקיפויות וערמות של בד שעדיין חושפות גוף אבל בצורה מעודנת מסוגננת וכנראה גם רווחית.

Coperni

על התצוגה של קופרני בטח שמעתן.ם. אני בטוח שלא צריך להזכיר את השמלה המרוססת, היא הייתה אול אובר דה האינטרנט. כן אומר שהחומר עצמו שווה התייחסות וכתבנו פה  על הפיתוח הטכנולוגי הייחודי. מה שכן אני מרגישה שכולם ראו את השמלה אבל לא את יתר מערכות הלבוש המצוינות שיצאו ממנה ולא נופלות מהשמלה. משחקי שקיפויות, גזרות אסימטריות חושפניות, בייסיקים מדויקים. הכל היה פשוט מוצלח! אז אני כאן כדי להזכיר לכן.פ אם עדיין לא ראיתן את שאר הלוקים, שווה להיכנס לראות.

Givenchy

את האמת שאני לא תמיד מחבבת את ג’יבנשי. המותג אף פעם לא עשה עליי רושם כ”בית אופנה”. וכן בשנים האחרונות לא ממש הצליח לתפוס מקום / להתברג גבוה בין מותגי הלאקשרי המבוקשים. אבל משהו בתצוגה שעלתה בשבוע האופנה פריז העונה תפס אותי. כל לוק שעלה על המסלול וכל טרנד שצויין היה מדויק, מה שנקרא און פוינט. כן היו כמה שמלות שלדעתי היו ממש מיותרות אבל בסך הכל התצוגה הרשימה אותי, הכניסה כמה טרנדים חדשים לרשימת הטרנדים שלי (שבקרוב גם תגיע אליכן.ם). אז שווה לראות איך זה יתפתח בעתיד הקרוב…

דילוג לתוכן