BringThemHomeNow#

סופרות את הימים – 3 מותגים שאנחנו מצפות להם בשבוע האופנה בקופנהגן

שבוע האופנה לגברים נגמר אתמול באופן רשמי בפריז. אלא ש-3 מותגים צעירים המעצבים אופנת גברים משובחת חסרו בו. מדוע? הם בכלל יציגו בשבוע האופנה בקופנהגן. שלושתם סומנו בתקשורת העולמית כמותגי אופנה הסקנדינבים המבטיחים. והאמת שלמרות שהם מגדירים מחדש לא רק עיצוב אלא את התפיסה המגדרית שלנו לאופנה. על מה אנחנו מדברות?  

LATIMMIER של המעצב אירווינג לטימיר 

זו לא הפעם הראשונה שאתם שומעים אותנו מדברות על המותג. המותג הוקם בשנה שעברה על ידי המעצב אירווינג לטימיר מעצב צעיר מהלסינקי. לטימיר למד עיצוב אופנה במחלקה לעיצוב אופנה וטקסטיל שבאוניברסיטת אלטו, פינלנד. 

את ההשראה לעיצובים שלו שואב המעצב מההיסטוריה. בין אם מדובר בהיסטוריה של אופנת הגברים והצלליות הקלאסיות שלה. או מההיסטוריה של הקהילה הגאה ותרבות הנשפים. הצלחתו של המעצב נעוצה באופן הקסום בו הוא מצליח לחקור את ההגדרה של גבריות במשחק מופלא בין גזרה ובד.  

את עיצובי הרדי טו וואר שלו הוא מייעד אותו לכל אדם הרוצה להביע או לחקור "גבריות" בלבוש שלו. הגדרה רחבה אך כזו המאפשרת מנעד רחב של יצירה. בעונה הקודמת הוא כבש את שבוע האופנה קופנהגן כאשר העלה לוקים מחוייטים אך חצי ערומים בחורף. והפך לאחד מסמלי ההצלחה של השבוע בעולם. אנחנו כבר ממתינות לראות כיצד יתרגם המעצב את מחקר הגוף והגבריות לעונת הקיץ. והאם יעלה הפעם גם נשים על המסלול.

ROLF EKROTH של רולף אקורט' 

רולף אקורט' הוא עוד מותג סקנדינבי צעיר שיציג באופן רשמי, בפעם הראשונה, בשבוע האופנה קופנהגן הקרוב. גם אקורט' כמו קודמו למד עיצוב אופנה במחלקה לעיצוב אופנה וטקסטיל שבאוניברסיטת אלטו, פינלנד. המותג שם בקדמת הבמה עיצוב וייצור בגדים מסורתי וחוקר בכל עונה כיצד הנוסטלגיה והזיכרון באים לידי ביטוי בעזרת לבוש. 

הקולקציה הקרובה שתוצג תקרא "Missing" ותהיה הראשונה שהמותג מעלה בשבוע אופנה רשמי. וכשמה היא תחקור את "החסר". החל מ"החסר" בין אנשים, זכרונות ועד אפילו לחפצים. המותג מעצב מהתבוננות בנוער ובחברה ובשינוים שאופנה עוברת במסע הזמן ומדור לדור. כך גם בקולקציה הבאה הוא עתיד להשיק מערכות לבוש שידברו או יעבירו תחושות של געגוע כמו שאפשר לחוש לחבר או מקום אהוב. 

עוד דבר מרתק ומעניין במותג הוא יכולות המחודש המסקרנות שלו. והאופן בו הוא רותם מחמדוש ושימוש בבגדי יד שניה בשביל להעביר את המסרים השונים מעונה לעונה. כל אלו יחד עם עבודות יד מסורתיות מייצרות מגוון עשיר ומיוחד של חומריות, צבע, גזרות ומרקמים. אנחנו מחכות בקוצר רוח לראות כיצד יצליח המותג להעביר את תחוסר ה"חוסר" בתצוגה הבאה.

 VAIN –  של הצמד ג'ימי ויין ורופ רינולה 

המותג VAIN הסקנדינבי הצליח בזמן מאוד קצר להגיע לגדולה ולצבור קהל עוקבים אדוק ואוהד. הוא מושפע מאורח החיים בעידן הדיגיטלי, תנועות חברתיות והאנושות עצמה. ורוב מערכות הלבוש שיצר שילבו מיחדוש עם עיצוב חדשני המושפע מהעולם המודרני. 

מאז שנוסד יצר מגוון שיתופי פעולה עם חברות גדולות שיצרו סביבו הייפ אדיר. החל מהקולקציה המיוחדת עם מקדונלדס בה מחדשו מדים ישנים של החברה שזיכתה אותו ביותר מ-300 כתבות במגזינים ברחבי העולם. ועד קולקציות תכשיטים מיוחדות עם יוצרות דניות מקומיות. 

הקולקציה שתעלה בשבוע האופנה קופנהגן תהיה גם פה הפעם הראשונה בה המותג מציג באופן רשמי. בהודעה שיצאה לעיתונות סיפר המעצב ג'ימי ויין כי הקולקציה תדבר על הכאוס המתחולל בעולם. מהמגפה ועד למלחמות וההתחממות הגלובלית הגואה. מבין 3 המותגים VAIN הוא הלביש והמודרני ביותר כך שמעניין יהיה לראות איך יצליח להעביר את התחושות האלה לסגנון שיצר.

Translate
דילוג לתוכן