קבוצת אסתי לאודר רוכשת את טום פורד בסכום עתק

כן זה רשמי, אסתי לאודר היא החברה שזכתה בקרב על המותג של המעצב טום פורד. אתמול בערב פורסם כי העסקה הושלמה והחברה שתחזיק ברוב המותג לצד שותפים קטנים אחרים היא לא אחרת מאשר קבוצת אסתי לאודר. העסקה אמורה להזרים המון כסף למותג ואולי אף לאפשר לו להיכנס לתחומי לאקשרי אחרים. 

חברת הקוסמטיקה הצרפתית נלחמה לזכות בעסקה הזו מול הקונגלמורט קרינג

בתחילת החודש דיווח מגזין BOF כי שווי החברה של פורד מגיע ל-3 מיליארד דולר. הדבר הביא להאצת המגעים בין הקונגלומרטים השונים ופתיחת חזית מלחמה של ממש. טום פורד מחזיק במותג שלו בשותפות עם אסתי לאודר החל מ-2005. בשנים האחרונות המוצרים היו הצלחה מסחררת והרוויחו לצמד המון כסף. עוד נרשמה עלייה גדולה בדרישה למוצריו (בממוצע 15% בין הקטגוריות) רק ברבעון השני של 2022.

 כך שנראה היה כי באסתי לאודר לא רוצים לאבד את אחד המותגים הרווחים שלהם. זו הסיבה שהסכימו לשלם לפורד 2.8 מיליארד דולר כדי להיות הבעלים הרשמיים של המותג. מדובר ברכישה הגדולה ביותר שביצעה החברה מאז רכשה את חברת הקוסמטיקה Deciem ב-2.2 מיליארד. 

“אנחנו מאוד גאים מההצלחה שמותג הקוסמטיקה של פורד השיג בתחום האיפור והבישום. וכן בהתמדה שלו ליצירת מותג איכות ומוצרים חדשניים ללקוחות ברחבי העולם. הרכישה הזו תאפשר לנו לנצל הזדמנויות חדשות ולהמשיך את הצמיחה החיובית של המותג בעתיד.” אמר מנכ”ל קבוצת אסתי לאודר פבריציו פרדה בהצהרה הרשמית. גם פורד יצא בהצהרה משמחת והודה לקבוצה על שיתוף הפעולה איתו. “אני לא יכול להיות שמח יותר מהרכישה הזו. קבוצת אסתי לאודר היא הבית האידיאלי למותג. הם היו שותפים יוצאי דופן ליצירה שלי מהיום הראשון ואני נרגש לראות איך הם יקחו חלק בשלב הבא של המותג”. 

מעניין לראות כיצד המותג של פורד יתקדם עכשיו. השמועה כי קרינג מעוניינת לרכוש את המותג הביאה רבים לחשוב כי ה”שלב הבא” של פורד הוא עולמות לאקשרי רחבים יותר. אך האם קבוצת אסתי לאודר תנסה בפעם הראשונה להיכנס לאופנה ולייף סטייל פרופר? רק הזמן יגיד אך אנחנו בהחלט מצפות לראות…  

דילוג לתוכן