BringThemHomeNow#

איך יכול להיות שקים קרדשיאן היא גבר השנה של מגזין GQ?

במהלך שעורר גלים באינטרנט, כוכבת הריאליטי ויזמית העל קים קרדשיאן נבחרה במקום הראשון המתנוסס על שער GQ ברשימת – "Men Of The Year". אם לדייק – "Tycoon Of The Year". 

כך מוגדרת רשימת "Men Of The Year" של מגזין ג'י קיו: "entertainment, fashion, and sport who have made 2023 a year to remember."

לעיתים, מוגדרת הרשימה פשוט כ"מי שעשו את השנה האחרונה טובה יותר מהקודמת.". לכאורה, מה הבעיה? אין כאן שום הגבלות מפורשות על מגדר. השפה האנגלית העמומה, שתבורך. עם זאת, בבסיסו, GQ מוגדר ומשווק כמגזין "לגברים". גברים הם קהל היעד שלו, וכשקים קרדשיאן נבחרה ל"איש השנה" שמופיעה על השער, כלומר ממש איש השנה, ה-איש של השנה, ועוד בקטגורית טייקון השנה – התעורר זעם ממספר כיוונים. זאת למרות שהיא לא האישה הראשונה שהמצב הזה קורה עימה – ואם תשאלו אותי, בהתחשב בנסיבות, מדובר במהלך צפוי. קדמו לה מייגן די סטאליון, ריהאנה, ג'ניפר לופז, ועוד. 

קים קיי מוצגת בשער בחליפת עסקים אוברסייז, עם פנים מושחמות ומבריקות היטב, מוצצת אצבע ואוכלת צ'יטוס. משהו בתמונת השער מבשר שזהו מינוי "פרובוקטיבי" בכוונה – קים, אישה שהתחילה את דרכה עם קלטת פורנו וכיום היא מהנשים המצליחות והעשירות בעולם, שלאחרונה החברה שלה (SKIMS) גדלה והתרחבה לליינים לגברים, והפכה ספקית ההלבשה התחתונה של ה-NBA. היא עומדת בתור הגבר – הטייקון – של השנה. אוכלת צ'יטוס בחליפה. זה הרתיח המון אנשים, ממניעים שונים ומגוונים.

מניע ראשון וצפוי הוא כיוון שמרני – "איך אישה עקפה אותנו?"

השותפים לעמדה זו נעים על ציר – חלקם מאשימים את אמריקה בבזיוניות, שאישה כמו קים קרדשיאן היא איש השנה. טייקון השנה. האם אין מועמדים ראויים יותר, הם גורסים? ואכן, מעליב אולי שלא נמצא גבר שראוי מבחינת GQ לעמוד בראש הקטגוריה. בצידו השני של הציר המיזוגניה הרבה יותר מובהקת – משתמשי טוויטר רבים ניסו להפנות את תשומת הלב למגזין שמבחינתם "התבלבל". פספס את המשימה. בחר בטעות, במקרה, בקים קרדשיאן.

מניע שני למתנגדים או המפקפקים בקאבר – "להיות אשת עסקים מצליחה זה מאפיין גברי?"

תגובות שבעיניי הן משמעותית יותר מעניינות לשער גורסות שהשיבוץ של קים קרדשיאן כ"איש עסקים מצליח", כאישה ברשימה של גברים, מהווה הנצחה לרעיון שרק גברים יכולים להשפיע על העולם במעורבות כלכלית. בהצלחה בתעשייה. יש לציין בהקשר זה שהרשימה של GQ לא באמת ממגדרת את עצמה לחלוטין – זו רשימה במגזין לגברים, אבל היא לא מצהירה על עצמה ככזו לגברים בלבד. לאורך השנים היו בה בעיקר גברים, וכן, הם איישו כמעט תמיד את צמרת הקטגוריות שהחברה שלנו תופסת כ"גבריות" – טייקון השנה למשל. 

כפי שנאמר, זו לא השנה הראשונה בה GQ שמים אישה בראש הרשימה, אבל זו כן הפעם הראשונה שבה הם שמים את קים כטייקון ואיש השנה. אין ספק שזה צעד בכיוון ספציפי – שלוקח את הרשימה הזו למקום שהוא אכן פחות גברי, וכמובן, באינטרס של GQ לייצר צעד יחצ"ני שיקפיץ את העיסוק ברשימה הזו. אם יש משהו שאנחנו יודעות, זה שבתקשורת כלום לא מקרי. בטח לא השער הזה שמציג את קים אוכלת צ'יטוס בראש רשימה בקטגוריה שנחשבת גברית. 

מה דעתכן על הצעד של GQ? בסופו של דבר, אני מאמינה שזה לחלוטין צעד שהיה באינטרס שלהם ומשרת אותם על גבי קים קרדשיאן, אבל זה בסך הכל בסדר מבחינתי שגברים ידעו שיש נשים מובילות בתחומן והן מקבלות על כך את הכבוד הראוי, נשים שמצליחות להרעיד את העולם אפילו כשהן משווקות מוצר חשוד כגון חזיית פטמות

מעדיפה את זה בטוח על חזיית הפטמות של קים.

Translate
דילוג לתוכן