"פלטפורמה לרעיונות ויזואליים ולטקסטים" – ראיון עם L.E.P

בשיטוט באינסטגרם לפני כמה שנים נתקלנו בפוסט של המותג ומיד התחלנו לעקוב. עם הזמן יצא לנו לפגוש את הטי שרטים של המותג LAZY EYE PEOPLE גם בחיים האמיתיים. בשיתופי פעולה שיצרנו, על אנשים ברחוב. היה ברור לנו שיש פה משהו ממש מסקרן. ורצינו להכיר את מי שעומדות מאחורי המותג הגרפי המסתורי. וכך יצא שהכרנו את דפנה ומור שהתחילו פרויקט עיצוב אישי והפכו אותו לשיתוף פעולה רחב שמקדם יצירה ישראלית על כל גווניה. ישבנו איתן לראיון לשמוע על איך הכל התחיל.

אז בנות לייזי איי ספרו לנו קצת על עצמכן

"אנחנו מור האס, ודפנה בלוך. מור בוגרת עיצוב אופנה בשנקר, ומתמחה בניהול קונספטואלי של מותגים. דפנה מעצבת גרפית בוגרת בצלאל, בעלת סטודיו למיתוג ומרצה. חוץ מהטייטלים, אנחנו חברות טובות שמכירות המון שנים. ולפני שנתיים באופן כמעט ׳דרך אגבי׳ ובזמן אחד הסגרים של הקורונה, חשבנו לעשות דרופ קטן של חולצות טי יוניסקס עם פרינטים גרפיים. התכוונו למכור אותן במכירת פופאפ שבסופו של דבר לא קרתה. אבל הסביבה שלנו הגיבה בהתלהבות והחלטנו להמשיך ליצור דגמים ופרינטים חדשים."

אז לא בחרתן בהכרח להקים מותג אופנה.

"המותג קם כפרויקט קריאטיבי עבור שתינו. פלטפורמה לרעיונות ויזואליים ולטקסטים שמעניינים אותנו. אנחנו מתייחסות לטישרטים כ׳קנבס׳ עליו אנחנו יוצרות." 

אבל אתן עושות הרבה יותר מרק פריטי אופנה, ספרו לנו על החזון של לייזי איי פיפל?

"לייזי איי הוא מבחינתנו ׳מועדון תרבות׳ יותר מאשר מותג אופנה. אנחנו מתייחסות למותג כפרוייקט מתמשך שמארח את הרעיונות שלנו ושל יוצרים שאנחנו אוהבות ומעריכות. הקולקציות נעשות בדרופים במהדורות מוגבלות וכמעט תמיד בשיתוף פעולה עם יוצרים מתחומים שונים – פרפורמנס, קעקועים, מוזיקה ועוד." 

ממש לאחרונה השקתן חנות חדשה, TEMP STORE, ספרו לנו על הפתיחה, איך זה קרה ?

"אחד משיתופי הפעולה שלנו הוא עם ESSELL – שהם יול ונמרוד, שני יצורים מוכשרים להפליא. יש להם חנות וינטג׳ עם פריטי אספנות מאיטליה, והם גם צלמים שעושים לנו את כל ימי הצילום. אחרי כמה מכירות משותפות החלטנו לאחד כוחות ולפתוח את TEMP.STORE שהוא למעשה חנות פופ-אפ לחצי שנה.

בחנות אפשר למצוא את לייזי איי, את פריטי הוינטג' של ESSELL, תכשיטים של BORN FROM ROCK ובקומה למעלה אפשר להתקעקע אצל YUVA RIVER מקעקע מדהים וחבר אמת. שגם עשה את האיורים שיש על כמה מהטישרטים האחרונות שלנו." 

מעניין לפתוח דווקא באקלים הכלכלי הנוכחי חנות פיזית. האם אתן מרגישות שהלקוחות מעדיפים רכישה פיזית על פני אינטרנטית?

"אנחנו מתיחסות ל-TEMP.STORE כמתחם שהוא בית למותג שלנו וליוצרים מוכשרים המקיפים אותנו. מבחינתנו זה קודם כל מפגש של אנשים ורעיונות ואנחנו ממש מרגישות גם כמה כיף לאנשים להגיע לבקר בחלל הפיזי." 

אתן יוצרות שיתופי פעולה מאוד מיוחדים, ספרו לנו על החיבור של המותג עם יוצרים מקומיים אחרים

"יש לנו הרבה מפגשים עם יוצרים מקומיים שמעוררים אצלנו מחשבות, רגשות ורעיונות. הדרופ האחרון שלנו למשל, נעשה עם מעצבת ויוצרת מקומית שפועלת תחת המותג MATNAS. אירחנו אותה ב-FAB MAKT – אירוע מעצבים שיזמנו יחד עם ג'לאדה. והתאהבנו גם בה וגם בשיטת הצביעה הייחודית בה היא משתמשת לבגדים שהיא יוצרת. כל הצביעות הן בשימוש של ירקות כמו בצל, כרוב, סלק. לקחנו טישרטים לבנות שלנו ויחד עם גל צבענו אותן עם כרוב ובצל קראנו לדרופ Onion Tears." 

אז מה מחכה לנו מלייזי איי ב-2023? ספרו לנו למה יש לחכות?

"קודם כל TEMP.STORE נפתחה לפני שבועיים וכל הזמן יש שם התרחשויות, פריטים חדשים, ואנשים מרגשים. החנות נמצאת בסמטת בית הבד 3 צמוד לבית רומנו.

בנוסף, ה-FAB MRKT חוזר בפעם השלישית. היריד הוא הוא פרוייקט שיזמנו עם החברים הטובים שלנו מ-GELADA. אנחנו מארחים כ-15 דוכנים של מעצבים מקומיים מדהימים, וכמו בפעמים הקודמות תהיה מוזיקה מעולה, אלכוהול ומאפים משובחים. כל הפרטים על היריד יפורסמו בקרוב באינסטגרם כמובן."

Translate
דילוג לתוכן