BringThemHomeNow#

היא הגיעה והיא פאקינג טובה – קולקציית הבכורה של פארל וויליאמס ללואי ויטון

אחרי ציפיה ארוכה אתמול זה סוף סוף קרה. בית האופנה הצרפתי לואי ויטון הציג את הקולקציה הראשונה של הקריאטיב דירקטור החדש באירוע ענק מימדים בפריז. והאמת? זה לא משנה אם הייתם בצד המשמיץ שמסתייג "דירקטור" לא מקצועי. או בצד שחגג את שינוי הגישה והאדם שנבחר. כי פארל וויליאמס כדמות הייחודית שהוא לקח את ההזדמנות וחגג אותה. והדבר ניכר לעין. אז סליחה מראש לאבלו אבל מדובר באחת הקולקציות היפות והמהודקות ביותר שנראו. 

נתחיל מהסוף להתחלה – בין 76 מערכות הלבוש הצליח פארל וויליאמס ליצוק את הערכים ומהות העשייה שלו בצורה יוצאת דופן. 

במבט חטוף בקולקציה, אפשר לראות כיצד ילבש המעצב כל לוק שהעלה על המסלול. כל אחד מהם, מיוחד ומהוקצע ונוטף סטייל. כל אחד מהם כל כך פארל שאי אפשר לערער על זה. בין אם בחליפות עור בגזרות חליפה קלאסיות עם הדפסים ייחודים או בחצאיות לגברים שנראו כל כך טבעיות בנוף הקולקציה שלא בהכרח הבחנו בהן. ובעוד הייתי מוכנה לשלם כדי שנוותר על הקטע של המיינקראפט אפשר היה לראות את התפתחות סיפור הקולקציה מלוק לוק בצורה מהפנטת. אבל בסדר מקווה שיש פאנץ בצורת – "אנחנו משיקים משחק".

הדוגמנים כמובן היו מגוונים בצורה יפיפה, אפרו אמריקאים, אסיאתיים, לבנים. לא משנה איזה גבר אתה הייצוג שלך צעד על המסלול של לואי ויטון.  עוד חלק שתמיד היה בארסנל העשייה של וויליאמס. אפרו אמריקאיות גאה וייצוגיות. כזו שלא מתריסה כמו אצל יה. ולא מזויפת כמו של ביונסה. היא איתנה, חזקה וכוללנית. בהתאם גם היה בעיני שם התצוגה "lovers". "לא באתי לבטל את העבר. השייה החשובה של וירג'יל אבלו עוד פה ואם כבר אני פה כדי להמשיך להצמיח אותה" אמר בראיון לווג. וזה בעיני מצליח להוכיח את החוזקה של וויליאמס, פה אין משחקי אגו אלא עשייה ערכית ומלאת הערכה. "זה לא נקרא לעבוד, זה נקרא לחלום. ואם כבר יש לי עבודה היא לא להתעורר" סיפר.

ובואו נדבר גם בצורה גלויה – הוא מפורסם והצליח למשוך הרבה מאוד באזז וחברים מפורסמים שירימו לו

כך לדוגמא, הגיעו להרים למעצב ברגע הבכורה שלו ריהאנה ואסאפ רוקי. זנדאיה, ביונסה וג'י זי, לני קרביץ. ג'יידן סמית' קים קרדשיאן ועוד. ואל תטעו לצידם הגיעו לתמוך גם שלל מעצבים אופנה "מקצועיים" מהמעלה הראשונה. כמו ג'ונתן אנדרסון, מת'יו וויליאמס ג'רמי סקוט ועוד. כל אלו הצליחו לייצר באז תקשורתי כל כך מסיבי למותג שאף מעצב אחר לא היה מצליח לספק. אף תעלול או מפורסם על המסלול לא הצליחו לייצר תצוגה כל כך מדוברת שאני זוכרת (אבל תקנו אותי כמובן). ואולי חזינו בשינוי היסטורי, כזה ששפיע על התעשייה כולה ויכול גם לשנות אותה מקצה לקצה. כי מבחינת רבים – הבאזז התקשורתי הזה שווה ערך או אולי אף חשוב יותר מחוזקתה של התצוגה. 

כך שאם חשבנו שהאמן "לא יצליח" לעשות אופנה גבוה הוא הוכיח שבאהבה אפשר לעשות הכל. שהערכים שלו והידע שצבר בתחום בהחלט תרמו לו להובלת צוות העיצוב המוכשר של המותג. וכי ובצורה לא מפתיעה הוא עושה אותה אולי טוב יותר מאלו שהוסמכו וצמחו בתוכה. דבר אחד בטוח, ניכר שהוא עשה חיים.

Translate