BringThemHomeNow#

האם אנה וינטור אישרה את השער של ווג ערב שקורא ל"אנושיות" כלפי עזה?

אם למדנו משהו מהשנים האחרונות זה שכלום לא קורה בווג בלי האישור של אנה וינטור. אז איך קרה שוג ערב מקדישה היום את המהודרה של אוקטובר לעזה וקוראת לקוראיה ועוקביה לעמוד לצד "האנושיות"? האם היה לה יד בדבר? ומדוע אין התייחסות לאסון שהתרחש בישראל? 

היום (רביעי ה-25 באוקטובר) פרסם מגזין ווג ערב את השער של מהדורת נובמבר הקרבה שעומדת לצד העם הפלסטיני. 

הפוסט שעלה לפני כמה שעות מציג את שער המגזין ובו דוגמאות של רקמה פלסטינית כשעליה הכיתוב "STAND FOR HUMANITY". על פניו קריאה כוללת לשני הצדדים. אלא שבטקסט שצורף לתמונה מוצגת תמונה חד צדדית. כזו המתארת את האסון שקורה ברצועת עזה. והתעלמות ברורה מהאסון שקרה  במדינת ישראל. "מהדורת נובמבר של ווג ערב קוראת לשלום ואנושיות, מגנה טרור ורצח של חפים מפשע." נכתב בשורות הראשונות בהן עוד האמנו כי הוגש לנו ענף זית.

"המהדורה מוקדשת לרופאים, האחיות והכתבים האמיצים מעזה. ותהיה הומאז למחויבות ההירואית שלהם בתנאים הלא אנושיים שנכפו עליהם. מה שקורה כעת בעזה, אל מול עיניי העולם, הוא אחד האסונות הגדולים בהיסטוריה וכישלון של כולנו. למרות שבאופן אישי אנחנו לא יכולים לעצור את ההרג ברצועה, אנחנו יכולים להשתמש בקול שלנו וללחוץ על ארגונים בינלאומיים וממשלות במטרה למצוא פתרון לעצירת האלימות. זה צריך להיות מאמץ בינלאומי בלי שום קשר לדת או לאום." הוסיף המגזין ומערכתו שבחרו לא להתייחס לאסון הבלתי ניתן לתיאור שראינו פה בישראל. 

עוד הוסיף המגזין וקרא בטקסט לעוקבים שלו לתרום לארגונים המספקים סיוע לתושבי עזה.

"השער שלנו מציג רקמה פלסטינית מאזורים שונים, הומאז' לתרבות ועוד קריאה לאנושיות. ווג ערב תומכת בארגון ללא מטרות הרווח רופאים ללא גבולות. שפועל באופן אקטיבי לספק לחפים מפשע ברצועה סיוע חשוב כעת. כנסו לאתר האינטרנט שלנו כדי למצוא רשימה של ארגונים בהם תוכלו לתמוך עכשיו". למען הסר ספק, נכנסו לרשימה שסיפקה המערכת ואנחנו יכולים להגיד כי מתוך 8 ארגונים רק אחד, הצלב האדום, מספק עזרה גם לאזרחי ישראל. 

אבל איפה הייתה אנה וינטור ואיך קרה ששער כזה שעומד לצד הטרור מאושר בווג שנמצאת בבעלות יהודים? 

חברת האם של ווג קונדה נאסט, הוקמה על ידי משפחה יהודית זו שעדיין מחזיקה בה עד היום. לאחר הסקנדל עם גבריאלה קאריפה ג'והנסון היה נראה כי משפחת ווג נמנעת מלקחת צד במלחמה. ולא מאפשרת למי שמייצג אותה להביע תמיכה גם כן. אלא שהשער של ווג ערב לא משתמע לשתי פנים. וכאשר מדובר בווג, ידוע לכל, כי שום דבר לא קורה ללא אישור של האישה החזקה במערכת. זו שהתואר שלה הוא עורכת ווג העולמית

"זה לא בסדר להסתכל רק על צד אחד של הסיפור" כתבה בפוסט זועם ומוצדק האוצרות והיסטוריונית האופנה, יערה קידר. "תתביישו לכם שעשיתם כזו החלטה מערכתית לטובת רווח. לישראל הזכות להתקיים, וכאשר אתם מראים צד אחד ודעות משוחדות אתם מקדמים עוד סבל משני צדי המתרס. וממזערים כל סיכוי לשלום אמיתי. כולם אחראיים להפצת שנאה, גם אתם." בפוסט שלה תייגה את ווג העולמי, קונדה נאסט וכן גם את אנה וינטור עצמה. הפוסט צבר אלפי לייקים בשלוש שעות ואין ספור תגובות שקוראות להחרים את המערכת. 

ומה לגבי תשובה מווג? נכון לעכשיו לא ראינו או קיבלנו תגובה בנושא ומעניין לראות כיצד הדבר יתפתח ואיך יצליחו בתאגיד להסביר את הצעד הזה.

Translate