האם אדידס שוקלים לשרוף אתהסחורה של YEEZY?

חצי שנה עברה מאז ניתקה ענקית הספורט הגרמנית כל קשר עם האמן קנייה ווסט. חצי שנה בה המניות לא התאוששו כמצופה, התחזיות התגלו כאופטימיות מדי והמכירות… בואו נגיד שהן עצלות. אבל השאלה הגדולה ביותר שעומדת בפני החברה נותרת – מה תעשה עם מוצרים מותג YEEZY שהוחזרו אליה מכל העולם. האופציה היא בין לפגוע בתדמית או לפגוע בסביבה. איפה זה עומד? הנה כל הפרטים. 

איך הגיעה חברת אדידס למצב הנוכחי בקצרה 

במשך זמן רב היה הזמר, הנקרא היום יה, לא מרוצה משיתוף הפעולה שלו עם אדידס. יה התלונן על תהליך העיצוב, הזכויות, התשלום ועוד. YEEZY DAY האחרון שתוכנן לא יצא לפועל כבשגרה וזה דחף את האמן לצאת בהצהרות גרנדיזיות כנגד המותג. ואז הגיע שבוע האופנה בפריז שהחל מפולת שלג ענקית והפך את יה לאויב הציבור מספר אחד. אחרי אמירות גזעניות כנגד העם היהודי ועוד שלל ראנטים לא ברורים היה ברור שענקית הספורט, ששמרה על שתיקה בהתחלה, חייבת להיפטר ממנו. אולי כפי שהוא רצה. 

אז אחרי שבחרה לנתק קשרים אדידס נשארה עם לא מעט מוצרי YEEZY 

כן, מדובר בסטוק כמעט בלתי מוגבל. בשעתו דיברנו במגזין עם אחת מחנויות הסניקרס הגדולות בארץ שמכרה לא פעם את הדרופים של האמן. הם מסרו כי החברה דורשת להחזיר אליה את כל הסטוק הקיים. וכך מוצרים בשווי 1.3 מיליארד דולר של האמן חזרו למקור, לאדידס. ומה היא תעשה איתם?

על פי השמועה החברה בדקה 2 אופציות – מכירה והשמדה. או שהיא תצא למכירה מיוחדת ותציף את השוק במוצרים. ובכך תנסה למקסם את הרווחים האבודים בתקופה שהיא גם ככה זקוקה להם. או שהיא תיפטר מהמוצרים ובכך כנראה (תשמיד) תזהם את הסביבה ותספוג את ההפסד. רבים בתעשייה הבינלאומית מאמינים כי החברה לא תרצה לעמוד מול עוד משבר תקשורתי וכנראה שתצא למכירה.

ומה יקרה עד אז? 

נכון לעכשיו אין תשובה רשמית של המותג על אשר יקרה. כן ידוע כי הזמן דוחק בחברה ועליה לעשות משהו בנושא ולסיים את הסיפור אחת ולתמיד. נכון להיום החברה הצהירה כי ב-2023 היא צפויה לספוג הפסד תפעולי של 738 מיליון דולר. עוד דווח לאחרונה כי הליין של ביונסה IVY PARK עליו רצתה להישען בתקופה הקשה… סופג הפסדים גם הוא. אדידס חזתה כי המותג יגיע ב-2023 לשיא מכירות של 250 מיליון דולר. אלא שעד כה הוא הרוויח רק 40 מיליון דולר. ירידה של 50% בהתחשב בשנה שקדמה לו. 

מעניין יהיה לראות איך החברה שמתכננת ליין נעליים עצמאי וכמעט זהה להשקות של ווסט תצליח לממש אותו. וכן גם איך הליינים החדשים הממוקדים בדור ה-Z יצילחו למשוך את תשומת ליבם של הצרכנים. האמת? אנחנו חוזות לאדידס עוד כמה מהמורות בדרך. אבל בקפיטליזם כמו בקפיטליזם – האיש למעלה תמיד מצליח להחזיר לעצמו את הממון

Translate
דילוג לתוכן