BringThemHomeNow#

"אני רוצה לייצר פריטים שמחזירים את ההשקעה״ – תכירו את המעצבת מאחורי ALEXANDRA PINTO

בחודשים האחרונים למדנו יחד מה היא הירתמות ועשייה ההדדית. היום יותר מתמיד אנחנו קוראות לתמוך בתעשייה המקומית ולחזק אותה. מהסיבה הזו בדיוק בחרנו להקים את הדירקטורי של המגזין וכן גם לראיין מותגים קטנים וגדולים כאחד. לתת להם במה ולהאיר את העשייה היפה שלהם. היום נציג את העשייה המיוחדת של המותג הישראלי ALEXANDRA PINTO מותג צעיר שמייצר אופנה נשית עם רוח נעורים ששבתה לנו את הלב. 

אז אלכסנדרה ספרי לנו קצת על עצמך?

"אני בת 32 מתגוררת בתל אביב עם בן הזוג שלי גיא רשקובן (יחד אנחנו מפיקים את כל הצילומים של המותג) ובאסטר הכלב החתיך. מאז ומתמיד הייתה לי משיכה לבגדים ואופנה ויש קשר עמוק וישיר בין בגדים לבין מצב הרוח שלי ומי שאני רוצה להיות באותו רגע."

ספרי לנו איך הגעת לעולם האופנה? 

"מאז שאני קטנה אהבתי מאוד לצייר ובמיוחד סקיצות של מערכות לבוש. אבא שלי סיפר לי על שנקר וכבר מהתיכון ידעתי ששם ארצה ללמוד. סיימתי בשנת 2020 את הלימודים במחלקה בדיוק בשיא של הקורונה, לא הייתה לנו תצוגת סיום ונשארתי עם טעם של עוד ליצירה. כבר במהלך הלימודים התלבטתי רבות מה תהיה הדרך שלי ועם הזמן הבנתי שאני רוצה לעצב וליצור באופן עצמאי." 

את מייצרת אופנת נשים מאוד ייחודית במותג שלך, כזו שאין בנוף העיצוב הישראלי. ספרי לנו על קו העיצוב שלך וממה מושפעים העיצובים. 

"ההשראה למותג היא עולם שבניתי מהמתח שבין נשיות לא מתאמצת ורוח נעורים אמיצה והחיבור בין השניים. חשוב לי מאוד שהבגדים ישרדו את מבחן הזמן ולא יושפעו מטרנדים זמניים שהופכים מאוסים ושהגזרות יתאימו ויחמיאו למגוון מבני גוף ולא רק לאידיאל אחד. בתהליך העיצוב של כל דרופ אני בונה מיני עולם עם השראות שיכתיבו את הצבעוניות, ההדפסים המקוריים שאני יוצרת לטישרטים, הגזרות והבדים. תמיד מתחילה משני דימויים והמתח ביניהם, אני מקבלת השראה מהעיר והחיים הסואנים והרועשים ומהצורך לקבל ביטחון ומעטפת מסוימת מהבגדים שעלינו.

אגב זה לא אומר שהם חייבים להיות מסיביים ונוקשים, בעיניי גם הבד הכי דקיק ושקפקף יכול לגרום לי להרגיש הכי חזקה ועוצמתית שיש. אני מודעת ומונעת מההקשר הזה שבין בגד ונפש. עם השנים גם שמתי לב לחשיבות שבלקנות בגדים שהם ״קלים ללבישה״ שלא צריך להתאמץ או לפענח אותם בכל פעם ושכיף ללבוש שוב ושוב. לא בא לי לייצר פריטים ש״יעמדו בארון״ ויסתכלו עלינו בכל פעם שנפח אותו ושוב לא נבחר בהם, אני רוצה לייצר פריטים ״שמחזירים את ההשקעה״. זה אחד מהערכים הבולטים שמנחים אותי והוא גם מכתיב את הדגש שלי על האיכות והשרידות הפיזית של הפריטים שאני מעצבת ומייצרת." 

ספרי לנו על קולקציית החורף החדשה שלך?

ממש לאחרונה התחלתי תהליך ייצור למיני דרופ בעיקר כי לא יכולתי לדמיין מצב שבו הפריטים שעיצבתי ישארו בגדר רעיון בלבד. לקחתי השראה משנות התשעים, מהחספוס למול המינימליזם ונוצרו פריטים קלים ללבישה שעוברים ״מיום ללילה״ בלי מאמץ. אני מאוד אוהבת ימים שאני מתלבשת בבוקר ובערב רק מחליפה נעליים ומוסיפה תכשיטים ואני מוכנה לצאת לדרינק והפריטים בדרופ הם בדיוק זה. יהיו מכנסי סאטן ומכנסי דריל יציב שהם כל מה שאי פעם רצינו ממכנסיים מחוייטים אבל בנוחות וקלילות שיא. טישירטים עם שרוול ארוך ובהמשך גם וריאציה חורפית לטופ קשירות שהיה בסט סלר בקיץ. אני ממש מתרגשת שלמרות המצב הפריטים יוצאים לאור ולמרות שהדרופ מצומצם יותר ממה שהייתי רוצה הוא מזוקק ומדוייק ואני באמת לובשת רק את הסאמפלים בזמן האחרון."

מה עוד מצפה לנו בעתיד הקרוב מ-ALEX ANDRA PINTO?

"קודם כל בקרוב יהיו פופ אפים וכמובן גם תהיה מכירה של הדרופ החדש. אני במקביל כבר עובדת על הקולקצייה של הקיץ הבא. זה מצחיק אבל כל פעם שאני עובדת על העונה הבאה אני מחכה שהיא כבר תגיע כי בא לי ללבוש את הבגדים האלה כבר." 

עד סוף השבוע הקרוב (כולל שבת) המותג ממשיך בהחת סוף השנה המיוחדת שלו במחירים שלא נראו קודם לכן על פריטים שלא יחזרו! ממליצות בחום … 

Translate
דילוג לתוכן