BringThemHomeNow#

המותג BORN FROM ROCK חוזר עם קולקצייה חדשה, פופ אפ חגיגי והרבה תכשיטים

אחרי תקופה ממושכת בה חיכינו, הרגע הגיע. השבוע משיק מותג התכשיטים BORN FROM ROCK קולקציה חדשה. קולקציה שמגיעה כמעט שנה לאחר הקודמת ומביאה איתה שוב את העיצוב הכל כך מזוהה של המותג לקדמת הבמה. הפעם עמלו המעצבות על עיצובים שבליבם מהדהדים פנטזייה ותקווה. ואנחנו היינו חייבות לשבת ולשאול אותן על תהליך היצירה וההשראה ממש שנייה אחת לפני. 

צילום: דניאלה אבוהב ותומר פייגין
אז נירה וגילי ספרו לנו קצת על עצמכן

נירה: "למדתי תואר ראשון בפילוסופיה ופסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ואז תואר שני בלימודי תיאוריה ומחקר אופנה בפרסונס בניו יורק. תמיד אהבתי והתעסקתי באופנה והייתה לי אהבה מיוחדת לתכשיטים, לאחר הלימודים רציתי ליצור אובייקט ממשי בעולם, כך שלבנות את המותג יחד עם גילי היה סוג של הגשמת חלום."

גילי: "למדתי כל מני דברים – צילום, פילוסופיה, עיצוב גרפי, ותואר באמנות בבצלאל, ובכל התחומים משהו היה לי חסר. תכשיטים תמיד היו אלמנט מרכזי בסגנון האישי שלי ותמיד הייתה לי נטייה לעבוד בקנה מידה קטן, וברגע שנכנסתי לסדנת הצורפות ידעתי שהגעתי למקום שלי. גבולות מאד ברורים, קנה מידה מוגבל וסט של מיומנויות טכניות שעברו דרך דורות ארוכים פתחו לי צוהר לעולם יצירתי שהרגיש אינסופי. למדתי קורס מקצועי של שנה בצורפות ותקופה קצרה לאחר מכן הקמנו יחד את המותג." 

ספרו לנו בכמה מילים על המותג, מדוע פתחתן אותו וכמה שנים כבר פועל 

"המותג נולד מתוך אהבה לאמנות ועיצוב, ומתוך עניין ביצירת אובייקטים לבישים שגם מעניינים בפני עצמם וגם צוברים משמעות מיוחדת כאשר מתייחסים לגוף. השקנו את המותג בסוף 2014, אז הוא קיים כבר כמעט 10 שנים! בהתחלה עבדנו מתוך הבית של גילי ביפו ומכרנו רק לחברים, מפה לאוזן, והמותג התפתח וגדל באופן אורגני והדרגתי. עברנו לסטודיו משלנו בדרום העיר ושם מייצרות עד היום. בהדרגה התחלנו לצבור לקוחות באירופה, ארה״ב ויפן, מכרנו בבוטיקים נבחרים בניו יורק, פריז ויפן ועדיין שולחות דרך האתר לכל העולם." 

צילום: איליה מלניקוב
קו העיצוב של המותג כבר הפך ממזמן לסימן היכר, ספרו לנו מה מוביל אותו ואיך יצרתן את כתב היד שלכן

"התהליך העיצובי שלנו מתחיל כמעט תמיד מהשראה כלשהי ובמקביל ממשחק חומרי שדרכו נוצרות תגליות מפתיעות. ההשראות שלנו מגוונות – עולם האמנות, אובייקטים שימושיים, אדריכלות, אופנה, עיצוב וטבע. כולם משמשים אותנו כנקודות מוצא. בתהליך העיצובי עצמו אנחנו הולכות back and forth בין משחק חומרי ממשי לבין עבודה עם תוכנת תלת מימד. ומנסות להשתמש במה שיש לכל טכניקה להציע. אנחנו תמיד שואפות לאתגר את עצמנו. שיהיה לנו מעניין בתהליך העיצוב. המשותף לכל הקולקציות שלנו הוא הדגש על המחברים, החומרים והאופן שבו התכשיט מתקשר עם הגוף."

השבוע אתן משיקות קולקציה חדשה לאחר כמעט שנה, ספרו לנו קצת עליה.

"הקפסולה החדשה שלנו, "Under the Sun", שואבת השראה מאדריכלות ומהטבע, ומבקשת להדהד פנטזיה על תקווה. לקפסולה עיצבנו שבעה דגמים חדשים העשויים כסף סטרלינג וציפוי וורמיל. ‎בתהליך היצירה של הקפסולה הזו, צללנו להתבוננות על קישוטים אדריכליים פרחוניים מתקופות וממקומות שונים. כך למעשה הבטנו בטבע דרך העיניים של תרבויות העבר. דרך משחק ויצירה מחודשת של המוטיבים האלה, יצרנו פריטים שמקשטים את הגוף ומתקשרים איתו. בעזרת איזון בין דיוק לנזילות. בין הפראי למעודן. ובין הנאיבי למתוחכם. ניסינו ליצור תחושה של הרמוניה מתעתעת." 

מדוע בחרתן להשיק את הקולקציה החדשה בפופ אפ עם מותגים אחרים? ולא למשל בסטודיו שלכן? 

"אנחנו מאוד אוהבות לשתף פעולה עם מעצבים ומותגים נוספים. אנחנו מרבות לארח בסטודיו והפעם בחרנו לצאת לפופ-אפ בשנקין כדי שליותר אנשים תהיה אפשרות להגיע. זה נעים ומיטיב לנו לחלוק חלל עם מותגים מוכשרים שאנחנו מעריכות. להכיר אותם ללקוחות שלנו ולהיחשף דרכם ללקוחות חדשים." 

צילום: דניאלה אבוהב ותומר פייגין

מה עוד מתוכנן לנו בעתיד הקרוב מ-BORN FROM ROCK

"כמו אצל כולם המלחמה הכניסה אותנו לחוסר וודאות ועצרנו הכל. לחזור לשגרה פה מרגיש סכיזופרני ומנותק בצל הדברים שמתרחשים במרחק יריקה מאיתנו אבל אנחנו מנסות להתחבר בחזרה לרוח היצירה להיאחז בתקווה כלשהי עבור המקום הזה, ומתכננות לחזור להוציא פריטים חדשים בתדירות גבוהה יותר. בקנה קולקציית תכשיטים מזהב וגם שיתוף פעולה מענין עם חבר טוב שהוא מעצב אופנה מוכשר." 

את הקולקציה החדשה תוכלו להשיג בפופ אפ החגיגי של המותג בשיתוף Above ו-LAX. הפופ אפ יהיה פתוח עד יום שישי כולל בשנקין 30 תל-אביב בשעות ימים א'-ה': 10:00 – 19:00 / יום ו': 10:00 – 15:00

Translate
דילוג לתוכן