20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

חווית עיצוב בלתי נשכחת – תערוכת ״ הנשף ״ במוזיאון העיצוב חולון

אתמול (שני), נפתחה תערוכת האופנה הגדולה ביותר שנראתה בארץ. התערוכה שנקראת ״הנשף״ שאצרה יערה קידר נפתחה במוזיאון העיצוב חולון. התערוכה תתפרש על פני כל חללי המוזיאון. ותציע חוויה שתציג את האופן שבו שמלות מן העבר מהדהדות בעולמות אופנת הערב הישראלית. באירוע הגאלה של התערוכה נחשפו בפני המבקרים הראשונים מעל 100 שמלות ערב ומערכות לבוש שנשזרו בחווית אופנה ועיצוב בלתי נשכחת. 

צילום אלעד שריג
התערוכה שאצרה קידר (שאצרה גם את תערוכת ז’ה טם רונית אלקבץ ב-2018 ) מחברת בין ההיסטוריה המערבית של שמלות הנשף, לבין עיצוביהם של יוצרים ישראלים לאורך השנים. בין השמלות השונות תוכלו למצוא עיצובים של: שחר אבנט, ויקטור בלאיש, ברטה, גל שנפלד, רתם לויתן (רתמה), ירון מינקובסקי, אריאל טולדנו, מיכל ירסאנש מנגיסטו, אלירן נרגסי, שאדי עבד ועוד. על עיצוב חללי התערוכה אמון  שמואל בן שלום. ויקטור ויוי בלאיש אחראי על הצבה אמנותית ופיסול בובות. בנוסף, יוצגו בתערוכה כובעים בעיצוב מאור צבר וקינוחים של השף הקונדיטור אלון שבו, וגלריית נעלי סינדרלה בהדפסה תלת ממדית.

לצורך התערוכה חלל הכניסה של המוזיאון יהפוך לקומה היסטורית ויציג שחזור של דגמי השמלות והגזרות הכי פופולאריים ומשמעותיים בכל תקופה ותקופה. החל מהמאה ה-18 ועד לשנות ה-80 של המאה העשרים. כולם נוצרו בבד כותנה גולמי במיוחד לתערוכה, על ידי מוני מדניק, מעצב ומרצה בכיר בשנקר. הגלריה העליונה של המוזיאון תציג את “הנשף המודרני – קוטור ישראלי”. ותעניק הצצה לתעשיית אופנת הערב בישראל. אלמנטים מתוך הדגמים האיקוניים, שבהם חזו המבקרים בגלריה התחתונה זוכים לפרשנות עכשווית בשמלות של המעצבים המובילים בישראל.

עוד תוצג ״לב של זכוכית: מסע בעקבות נעלי סינדרלה״. תערוכה המתחקה אחר גלגוליה התרבותיים של נעל סינדרלה. זאת באמצעות מודלים שהודפסו במדפסת תלת־ממד. הצבת הדגמים על ציר זמן מציגה היסטוריה של דמיון: כיצד ״נראתה״ נעל סינדרלה בעיני רוחם של ילדים ומבוגרים בתקופות שונות. ואילו חלל מעבדת העיצוב מוגש כ״מנה האחרונה״. הוא יפגיש בין 15 כובעי קינוחים של הכובען מאור צבר, לבין 23 מגדלי מקרונים ו-122 עוגות חתונה של השף הקונדיטור אלון שבו. 

צילום אלעד שריג

מוזיאון העיצוב חולון מדורג בין 15 מוזיאוני העיצוב החשובים בעולם. מאז הקמתו ב-2010 זכה לחשיפה בינלאומית רבה והוא מושך מבקרים רבים, אוצרים ומעצבים מהארץ ומהעולם. מאז פתח את שעריו אירח המוזיאון יותר מ-30 תערוכות בינלאומיות ומעל 600,000 איש ביקרו בו. המבנה ומתכנניו זכו בפרס החדשנות והעיצוב השנתי של המגזין הבינלאומי Traveler Nast Condé והפכו את המוזיאון למותג עיצוב בינלאומי מוביל. 

התערוכה נפתחה לקהל הרחב כבר היום (13 ליולי). ותצטרכו להזמין כרטיסים מראש באתר של מוזיאון העיצוב חולון. שם תוכלו גם להתעדכן בימים ובשעות שניתן להגיע בהם לבקר. התערוכה תינעל ב 11 לדצמבר 2021.

דילוג לתוכן