בית האופנה משכית ומותג הסטריט הולילנד משיקים קולקציה משותפת

שיתופי פעולה בין מותגי אופנה ישראלים זה בדיוק הדבר שאנחנו מחכות לו בקוצר רוח. כך שפרצה במערכת מסיבה בעקבות ההודעה על הקולקציה המשותפת בין בית האופנה האייקוני משכית למותג הסטרייט HOLYLAND CIVILIANS. שני המותגים הוציאו היום קולקציה משותפת במהדורה מוגבלת לחורף 2023. והתוצאה?הקולקצייה שלא ידענו שאנחנו פשוט חייביים לחורף – מדברי, ספורטיבי ומדויק.

צילום דודי חסון
בית האופנה משכית הוקם בשנת 1954 על ידי רות דיין ונחשב עד היום לסמל של עיצוב ישראלי.

אז הייתה רות דיין מדריכת עולים ונשלחה ללמד עולות חדשות כיצד לגדל ירקות. אך במהרה זיהתה אופק תעסוקה חדש שיעזור לשמר את מלאכת היד של העולות ארצה. דיין פנתה למעצבת פיני לייטרסדורף וכך נוסד מותג הטקסטיל הממשלתי, משכית. בשיאו העסיק בית האופנה יותר מ-400 עובדים שייצרו ועמלו על פריטי המותג בכל חלקי הארץ. 

מרגע הקמתה דגלה משכית בחיבור חזק של המקומי לגלובלי. אלמנט מרכזי גם ביצירה של מותג הסטריט הולילנד. 

כך שהחיבור ביניהם מרגיש טבעי. המותגים צללו אל הארכיון העשיר של משכית ומצאו תמונות, דוגמאות בגדים ובדים ותמונה אחת שהציתה את הדמיון. תמונה בה מצולמת החנות הראשונה של משכית בתל אביב. כשעל החלון כתוב Exclusive VILLAGE CRAFT. ״שיתוף פעולה הזה היה תהליך ארוך ומרתק של ניסיון כנה לקחת את הערכים והאסתטיקה של משכית לאופנת הרחוב. וכמובן שאין מתאים וראוי מהמותג הולילנד לשיתוף פעולה כזה. אני שמחה שהצלחנו לחשוף את הקהלים המשותפים שלנו לשיתוף פעולה ייחודי שיאפשר עוד זווית של שני המותגים.״ אמרה שרון טל בהצהרה לעיתונות.

צילום דודי חסון
ומה אפשר לראות בקולקציה? 15 פריטים מגוונים המשלבים את 2 המותגים לאחד שמאפשרים בהתאמות מגוונות לייצר אינסוף מערכות לבוש.

״כשחושבים על הכפר המטאפורי והפיזי שבנינו את חיינו והמותג סביבו, והרעיון הזה של לדמיין מחדש אומנות ומוטיבים מסורתיים עם טכנולוגיות חדשות, הרגשנו מיד השראה לשיתוף הפעולה הזה של צעירים ומבוגרים, דרום וצפון, יד ולב, שלום ואהבה.״ מסרו מהולילנד. 15 הפריטים יצאו למכירה בחנויות משכית וכן גם באתרי האינטרנט של שתי החברות בימים הקרובים. הקולקציה מאופיינת בפריטים סטרייט מיוחדים עם הדפסים רקמות וצבעים החופפים בין 2 המותגים המרתקים האלו. טווח המחיר? 190 עד 790 ש”ח.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן