צילום - עמית זאנטקרן

לא יכולנו להוריד את העינים – שחר אבנט לקחה אותנו למסע מרגש של אהבה ואופנה

חגיגה אין סופית של יצירתיות, תשוקה וכשרון. כך הייתי מגדירה את התצוגה של שחר אבנט בשבוע האופנה תל אביב 2019. אבנט, אם תשאלו אותי היא אחת המעצבות המרגשות והמעניינות ביותר בישראל. התצוגה שהעלתה המעצבת על המסלול בשבוע שעבר עלתה על כל הצפיות, ריגשה וגרמה לי לרצות עוד. אז מה היה שם שכל כך ריגש והפתיע את הקהל שכבר ראה מעל ל-20 תצוגות ביומיים האלו? אותנטיות!

אבנט שהגיעה לשבוע האופנה אחרי שהציגה בתערוכת “WHITE” הנחשבת המלווה את שבוע האופנה במילאנו ומיד אחריה הציגה גם בשבוע האופנה בפריז.

מוכרת בעיקר בגלל שהיא המעצבת הצעירה והמבטיחה שזכתה להלביש את ביונסה, קלי רולנד, זנדאיה (המעניינת והחשובה מבין כולן אם כל הכבוד לביונסה) וגם את הצמד הצעיר קלואי והייל. כל זה מבלי להזכיר בכלל את מיטב הכוכבות הישראליות אותם הלבישה בראשן נטע ברזילי עם הקימונו הצבעוני הבלתי נשכח. עיצוביה של אבנט עוררו עניין בין-לאומי והמעצבת זכתה לכתבות וראיונות במגזינים כמו VOGUE איטליה, ו-W.

מה שמשך אותי לאבנט הוא הייחודיות והאותנטיות. רואים על היצירה של שחר אבנט שהיא באה מהלב ולא הולכת על פי חוקי עולם האופנה. פה לא תמצאו מעצבת שניסתה להפוך את האומנות שלה למשהו יום יומי שימכר. פה תמצאו מעצבת שמאמינה באומנות שלה ומוכרת אותה כמו שהיא, ייחודית ויוצאת דופן! כששמעתי ששחר מציגה בשבוע האופנה, רף ההתרגשות שלי מהאירוע עלה באלפי מונים. הרי תצוגה של שחר אבנט חייבת להיות בין הטובות אם לא הטובה ביותר באירוע. ואכן כך היה.

בתצוגה, כך אמרה לי שחר מאחורי הקלעים, יצעדו רקדנים ורקדניות לצד דוגמניות.

לכן לא הופתעתי, כאשר הדוגמנית הראשונה שעלתה על המסלול בשמלת טול לבנה, לפתע התחילה לרקוד, אבל הקהל שלא ציפה לזה נשאר המום. הקולקציה שרקדה על המסלול נקראה ״זה סיפור אהבה״, והיא ששאבה השראה מסיפור האהבה הפרטי של אבנט והתהליך הרגשי אותו עברה מול בן זוגה. הקולקציה שהתעסקה בשאלות של בדידות ואהבה, הפנטה את הקהל בצבעים, ריקודים, ואופנה יוצאת דופן. ב״המולה״ היצירתית שנוצרה / צעדה על המסלול הצליחה אבנט להציג אופנה עם מנעד עצום של רגשות ואנחנו יכלנו, רק לרגע, להציץ לראשה של יוצרת מבריקה.

כביטוי להשראה הוצגו מגוון גזרות שונות המתקשרות ומשפיעות על סילואט הגוף הנשי. כך היה ניתן היה לראות מגוון בדים אטומים למים, בדי טול שונים ומעילים ספורטיביים דו כיוונים. הקולקציה הכילה גם פריטי RTW וגם שמלות כלה הנתפרות בתפירה עילית – הוט קוטור. כל הרקמות המאפיינות את המותג נעשו בתפירה ידנית והיו משובצות באבני סברובסקי. ההדפסים שראינו על המעילים לדוגמא, הינם ציורים פרי יצירתה של אבנט בהתאם לכל דגם ולכן הם אינם מופיעים ולא יופיעו בעתיד גם באף בגד אחר. התצוגה נעשתה בשיתוף פעולה עם מותג ההנעלה הבינלאומי SKECHERS, כאשר דוגמניות התצוגה נעלו את נעלי ה-D’LITES של המותג.

שחר אבנט בסיום התצוגה – צילום עמית זאנטקרן

ואני? עוד מהופנטת ומלאת הערצה, לא יכולה להפסיק לספר לכולם על רגע הקסם הזה שפקד את שבוע האופנה והפך אותו עבורי לאחד שלא אשכח. אחרי תצוגה כזאת זה ברור שיש עוד הרבה למה לצפות. ספרו לנו מה אתם חשבתם בתגובות, אנחנו חייבים לדעת…

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן