BringThemHomeNow#

קים קרדשיאן מפסיקה את עבודתה עם בלנסיאגה בעקבות הסקנדל

אנחנו מאמינות כי בית האופנה בלנסיאגה לא ציפה לסקנדל אדיר המדדים אליו נקלע כאשר אישר לפרסום את קמפיין החג האחרון שלו. בשבוע שעבר לאחר הורדת הקמפיין מהאוויר סיפק בית האופנה התנצלות בעמוד האינסטגרם שלו. אלא שגם זה לא עזר ורבים מהגולשים דרשו מהמפורסמים הקשורים למותג לצאת בהצהרה רשמית כנגד פגיעה בילדים. הלחץ האדיר עבד והיום מודיעה קים קרדשיאן, המזוהה מאוד עם בית האופנה בשנים האחרונות, כי היא מנתקת את הקשר איתו. אז מה היה שם? 

קמפיין החג המדובר יצא לפני כשבועיים ועלה ברשתות החברתיות ואתר החברה.

 בצילומי הקמפיין היו מצולמים ילדים קטנים מחזיקים תיקים בצורות דובים פרוותיים. זאת לצד מוצרי בית האופנה שהוצעו כ"הצעות" למתנות לחג. הסערה החלה כאשר גולשים רבים העירו כי אותם דובים לבושים בתלבושות מעולמות ה-BDSM. האימג'ים בהם ילדים מחזיקים "דובים" ברתמות עור, קולרים מעור ומנעולים צרם לרבים. 

וכך במהרה התחילה מחאה והמותג הואשם בהחפצת ילדים ושימוש לרע בדימוים שלהם. ולמרות שנוצר דיון האם הדובים המדוברים נראים כשייכים לתעשיית המין או בכלל לסרטי אימה. כולם הסכימו פה אחד כי הם לא היו צריכים להצטלם לצד ילדים צעירים מאוד (נראים בגילאי ה-7 בערך). 

בהצהרה שפרסם בית האופנה כתב כי “אנחנו מאוד מתנצלים על כך שקמפיין החג פגע ברבים. תיקי הדובים שלנו לא היו צריכים להצטלם לצד ילדים. אנחנו הורדנו את הקמפיין מכל הפלטפורמות.” יש לציין כי התיקים המדוברים נראו לראשונה בידיהן של דוגמניות לאחר התצוגה האחרונה של המותג. כך שזו לא הפעם הראשונה שהציבור נחשף אליהם. 

לאחר לחץ רב ברשתות החברתיות, קים קרדשיאן שהפכה למעיין מוזה של בית האופנה, הודיעה על ניתוק הקשר עם המותג

לאחר שתיקה ממושכת פרסמה האישה המפורסמת בעולם בסטורי שלה הצהרה רשמית. בה כתבה כי היא הייתה "שקטה" מאחר ורצתה לברר את המקרה עם בית האופנה לפני שהיא יוצאת אל התקשורת. "רציתי שתהיה לי האפשרות לדבר עם הצוות ולהבין בעצמי איך דבר כזה יכול לקרות." שיתפה. "כאמא ל-4 ילדים אני הזדעזעתי מהאימג'ים המטרידים. בטיחותם של ילדים חייבת להישמר וכל ניסיון לנרמל התעללות בילדים לא צריכה להיות חלק מהחברה שלנו – נקודה." 

בהמשך סיפרה קים קרדשיאן כיצד היא מעריכה את העובדה שבלנסיאגה הורידו את הקמפיין וכן גם לקחו אחריות על המקרה. וכיצד היא שוקלת כעת איך להמשיך את מערכת היחסים עם המותג לאחר כל מה שקרה. "אני שוקלת מחדש את מערכת היחסים שלי עם המותג. זאת לפי היכולת שלהם לקבל אחריות על משהו שלא היה צריך לקרות לעולם. וכן גם המעשים שאני מצפה לראות אותם עושים בעתיד הקרוב למען השמירה על ילדים וזכויותיהם". 

בית האופנה אמנם התנצל, אך בצעד משלו הגיש תביעת ענק נגד חברת ההפקות שיצרה את הקמפיין המדובר. 

על פי TFL בלנסיאגה הגישה תביעה רשמית כנגד ניקולס דה ג'רדינס וחברת ההפקות שלו. בתביעה דורשת החברה פיצוי של 25 מיליון דולר על הנזקים שנגמרו לה בעקבות עיצוב הסט ו-2 הקמפיינים המדוברים בסקנדל.  שכן גם קמפיין האביב של המותג נכלל בתביעה. זאת מכיוון שגם בו חדי עין זיהו מסמכים רשמיים של בית הדין העליון בארה”ב המדברים על פורנוגרפיית ילדים. 

הבעיה שמציג אתר TFL היא כי בצילומים מהסוג המדובר עומדים אנשי המותג ומפקחים על הנעשה. ויתרה מכך, כל האימג'ים עוברים אישור סופי לפני עלייה לאוויר. העובדה כי מישהו מבית האופנה אישר אותם יכולה להיות עילה לביטול התביעה בבית המשפט. שכן האחריות המלאה היא על אותו אדם ובית האופנה ולא אף אחד אחר. 

ואיך הכל יתפתח? אנחנו נחכה ונראה אבל דבר אחד בטוח לא הולך לבלנסיאגה שמנסה להיראות "נאורה". קנייה ווסט לא נשאר חייב. המוזה לשעבר של המותג שנזרק ממש לפני כמה שבועות לאחר ההערות האנטישמיות קצת "חגג" על המקרה ואף שלהב את הרוחות בראיון שנתן היום בבוקר.

Translate
דילוג לתוכן