BringThemHomeNow#
האם זו תהיה התצוגה האחרונה של דמנה בבלנסיאגה? השמועות והדרמה מאחורי הקלעים

האם זו תהיה התצוגה האחרונה של דמנה בבלנסיאגה? השמועות והדרמה מאחורי הקלעים

אתמול התקיימה תצוגת האביב 2024 של בית האופנה בלנסיאגה. צילומים ממנה הציפו את הרשתות החברתיות. העיצובים כמו תמיד מעוררי מחשבה ואף שיח שלילי והדוגמנים ממשיכים להיות אייקונים. אלא שלצד השיח על העיצובים ממשיכה אל מול עינינו ובצורה פומבית גם הדרמה המשפחתית של משפחת ווסאליה. דרמה המספקת גב לשמועות – כי זו התצוגה האחרונה של דמנה בבית האופנה. הנה כל הפרטים… 

הרבה אפשר לומר על האחים ווסאליה וסגנון העיצוב שלהם, אבל התצוגה שעלתה אתמול הוכיחה שוב למה דמנה זכה למקום של כבוד בתעשייה.

משפחת ווסאליה סיפקה לנו בשנה האחרונה הרבה מאוד דרמה. בין אם מדובר בשלל הסקנדלים של בית האופנה, דמנה ושותפיו ליצירה. או הרצון העז של גוראם לצאת אל אור הזרקורים ולקבל יותר תשומת לב מאחיו. דבר אחד היה בטוח, ב-2023 אי אפשר היה שלא לשמוע משהו על האחים. בהתאם האחד ניסה להתרחק ממדיה והשני לכבוש אותה. כך יצא לנו לראות לדוגמא איך גם בעונות הקודמות ניסה דמנה לשמור על פרופיל נמוך, לעצב בגדים ותודעה חדשה. ואולי אפילו לכפר או לגאול את עצמו מחרושת השמועות. 

אלא, שלא עוד. למגזין WWD ספר המעצב איך השנה האחרונה השפיעה עליו. וכיצד טיול אחד בדרום צרפת, בו אנשים ניסו להתרחק ממנו ככל האפשר, שינה את התפיסה שלו. וכך הקולקציה לאביב 2024 הייתה במלוא המילה – דמנה. מערכות לבוש גדולות, אקספרסיביות ואבסטרקטיות כבשו את המסלול. מערכות לבוש מהוקצעות ומהודקות, כאלו שגרמו לנו להתאהב בסגנון שלו מלכתחילה. גם בגזרת הדוגמנים לא היה פספוס, החל ממנהלת יחסי הציבור שלו ועד הפרופסורית לעיצוב אופנה לינדה לופה. הדומויות היו מעניינות, שונות בנוף וחשובות לסיפור. "הגישה המזויפת של פירמידת האופנה?  אני רוצה להפוך אותה" אמר ל-WWD. ואכן הוא הביא למסלול משהו רגשי וחשוף שהכריז מלחמה. 

אבל התצוגה יצאה בהכרזת מלחמה שלא ציפינו לה אתמול וזאת עם הדוגמנית המיוחדת שפתחה את המסלול – אלה ווסאליה. האמא של. 

כשראיתי את תמונות המסלול הייתי בשוק, "זה הולך להיות מלוכלך" אמרתי לרעות. הקרע בין שני האחים הוא אחד המדממים בתעשייה. שכן השניים הקימו יחד את VETEMENTS המותג שזכה לתהילה אסטרונומית וברגע השיא בחר דמנה לעזוב את אחיו לטובת ג'וב טוב יותר – בלנסיאגה. מאז הם לא דיברו וברשתות החברתיות הפיץ גוראם שלל תגובות קשות נגד אחיו. השיא הגיע בשנה האחרונה בה כתגובת נגד או אולי שמחה לאיד על נפילתו של דמנה. אז גוראם שהיה כמעט אנונימי החליט לצאת בקמפיין "תכירו אותי מי שבאמת עשה את VETEMENTS". הוא מרח את הפנים שלו בכל מקום, הצטלם עם שלל סלבריטאים וניסה בצורה נואשת להרוויח מהנפילה של אחיו.

דמנה מצידו לא הגיב. עד לאתמול בערב, אז עלתה אמא של השניים (שנראית אחותם בכלל) אל מסלול של בלנסיאגה וצברה כמות בלתי נדלית של הייפ. היה נראה כי היא בחרה צד ושההמשך יהיה מכוער. לא הרבה זמן אחר כך העלה גוראם את התמונה של אמו במסלול וכתב "גאה לראות את אמא שלי פותחת את התצוגה של בלנסיאגה. עצוב שלא הוזמנתי לראות את זה במו עיניי. מתפלל למען הנשמה של אחי. שאלוהים ישמור עליו.". וזו חברים – מכה מתחת לחגורה. כזו שמחזקת שמועה אחרת לגמרי שמתרוצצת כרגע. השמועה על כך שזו התצוגה האחרונה של דמנה בבית האופנה שכן בבלנסיאגה רוצים ואולי כבר הודיעו לו שהם עתידים להחליף אותו. 

כבר זמן שמתרוצצות שמועות בתעשייה כי זמנו של דמנה בבית האופנה עבר. אבל עד היום לא יצאה שום הודעה רשמית. 

הסקנדלים בהחלט הקשו מאוד על בית האופנה בשנה האחרונה. ובתעשייה בה מעצבים ראשיים מתחלפים לאחרונה מהר יותר מגרביים… היו מי שסימנו אותו כאדם הבא שיקבל מכתב פיטורים. התגובה של גוראם יכולה להצביע (ורבים מאמינים שהיא גם מחזקת את הטענה) על העזיבה של המעצב. שכן הוא "דואג" לו עכשיו שזרקו אותו. זה רק מצטרף להשערות ברשתות החברתיות שהצביעו על כך שהתצוגה כולה נראתה כמופע פרידה גדול ומתוחכם של המעצב מהמותג. לטענתם החזרה "למקורות העיצוב שלו" הם מחווה אחרונה לתקופה והעשייה שלו בבית האופנה. 

ומה הלאה? נמשיך לעדכן בהתרחשויות שכן, גוראם ווסאליה אחד הקטנוניים ובטוח יהיה לו עוד שמן לשפוך למדורה. מה גם שהתצוגה אתמול הצליחה שוב להוכיח שדמנה, לא משנה מי טוען אחרת, הוא VETEMENTS.

Translate
דילוג לתוכן