על לוטה וולקובה וטרנד השמדת פרטי בלנסיאגה – אסון אקולוגי ומוסרי

הטרנד של שריפת והשמדת פריטי מעצבים ומותגים כמחאה הוא לא חדש. אבל הוא בהחלט אסון אקולוגי ומוסרי חמור. אסון נוסף? הפצת מידע שקרי והשמדת חייו של אדם על ידי שיתוף מידע לא נכון ברשתות החברתיות. לא פעם חמור יותר מהסקנדל הראשוני שנוצר. אבל האם הרצון “להשתייך” למחאה או להביע עמדה שווה את הנזק שהדבר עושה לעולם? השאלה עולה שוב בשעות האחרונות לאור המקרה של בית האופנה בלנסיאגה.

אתמול העלה ראפר בשם Omi in a Hellcat סרטון לרשתות החברתיות בו הוא שורף פריטי הבלנסיאגה שלו. 

האמן המוזיקלי שצמח ביוטיוב, עומר קאסקילו, העלה אתמול לעמודי הרשתות החברתיות שלו סטוריז בו נראים פריטי בלנסיאגה נשרפים. בסטוריז הוא חשף כיצד הוא בחר “לפטור את העולם” מכל הפריטי המותג שקנה מבית האופנה. בסרטון הוא מסביר כי הוא משמיד פריטים בעשרות אלפי דולרים. שהוא מעדיף שלא יהיו יותר בעולם. 

בעוד רבים הגיבו ואמרו לו שמדובר בצעד קיצוני שמזהם את הסביבה. היו אלו שבחרו להצטרף לטרנד ותיעדו עצמם שורפים או משמידים את הפריטים שלהם גם. הטרנד מתפוצץ בטיקטוק ובטוויטר ונראה שרבים בוחרים “להחרים” בצורה הזו מבלי לחשוב פעמיים. “אנחנו צריכים להשתמש בפלטפורמה שלנו כדי להעלות מודעות ולא להישאר דוממים” אמרה הטיקטוקרית גינה סי קאוולוס. זאת בעוד היא גוזרת תיק שעלה לה מעל 1500 דולר לעיני המצלמה. וכאן עולה השאלה האם השמדת פריטים לצורך מחאה שווה את הנזק האקולוגי שעולה מן המעשה?

אבל שנייה על מה בכלל המחאה? קמפיין החג של המותג שהואשם בניצול ילדים. 

הקמפיין המדובר יצא לפני כשבועיים ועלה ברשתות החברתיות ואתר החברה.  ובו היו מצולמים ילדים קטנים מחזיקים תיקים בצורות דובים פרוותיים. זאת לצד מוצרי בית האופנה שהוצעו כ”הצעות” למתנות לחג. הסערה החלה כאשר גולשים רבים העירו כי אותם דובים לבושים בתלבושות מעולמות ה-BDSM.  בצילומי קמפיין אחר נראו מסמכי בית המשפט העליון של ארה”ב שמדברים על פורנוגרפיית ילדים. המותג הואשם בהחפצת ילדים ונרמול פורנוגרפיית ילדים.  בית האופנה פרסם התנצלות רחבה ואף הגיש תביעת ענק נגד חברת ההפקה שהייתה אחראית על צילומי הקמפיין השני.

ועכשיו – על השמדת חייה של הסטייליסטית לוטה וולקובה והפצת פייק ניוז 

ברשתות החברתיות השונות בעיקר בטיקטוק ובטוויטר ישנן שמועות כי “הסטייליסטית” של המותג לוטה וולקובה אחראית לקמפיין. המידע שהתפרסם עלייה משייך אותה לכת השטן טוען שהיא מקדמת בעצמה פורנוגרפיית ילדים ובעבר הייתה בת הזוג של עבריין מין. בין אם היא משתייכת לקבוצה כזו או אחרת ואם מי היא יצאה זה סיפור אישי שלה. אלא שהתמונות “שלה” שרצות ברשתות החברתיות וכן גם ה”עובדה” שהיא עובדת עם המותג לא נכונות. 

על פי בדיקות ומקורות שונים ומהימנים הסטייליסטית לא עובדת עם המותג מאז 2017. חברת רויטרס ערכה בדיקה מקיפה בנוגע לתמונות שצצות בימים האחרונים מהאינסטגרם שלה. וכן בדקה את התמונה “שלה” שפרסמו עם שתי תינוקות אדומים הנראים מגואלים מדם. ובבדיקה שלהם אמנם האימג’ים פורסמו אצלה אבל היא לא קשורה אליהם באופן ישיר. עוד האישה בתמונה עם התינוקות, שרבים טוענים שזו היא, היא בכלל מתצוגת אופנה של המעצבת שיגונג הו משבוע האופנה בבייג’ין ב-2016. מדובר בדוגמנית ולא בסטייליסטית המדוברת. הנה תמונות אמיתיות שלה

ככה שלפני שאתם רצים לשרוף או לחתוך מוצרים שעלו לכם אלפי שקלים כי ראיתם סרטון טיקטוק שמקשר את המותג לכת אפוקליפטית כזו או אחרת. תזכרו שכל אחד יכול היום להפיץ מידע שקרי. וששריפה או השמדה היא פעולה לא סביבתית ולא מידתית במיוחד כיהודים.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן