BringThemHomeNow#
נעלי אביב טבע נאות ההיסטוריה של דגם אביב של חברת הנעליים הישראלית חברת הנעליה ישראלית טבע נאות

האם הכרת את ההיסטוריה של הנעל הכי חמה לעונת הקיץ? 

האביב כמו שכולנו מרגישים כבר כאן. אנחנו במגזין בחרנו לציין אותו בסיפור קצר דווקא על ההיסטוריה וההצלחה של דגם הנעליים בעל השם זהה. כן, אנחנו מדברות על נעלי אביב של טבע נאות. הקבקבים הקלאסיים הפכו בשנה האחרונה לנעל הכי חמה בעולם. אבל הרבה מאוד גורמים תרמו להצלחה הזו ולמשיכה דווקא לעיצוב הזה. אז איך הגענו לפה ומה קשור קארל לגרפלד והגל הרביעי של הפמיניזם לנושא?

נתחיל שניה אחת בהיסטוריה של דגם הקבקבים האהוב  

נעלי אביב הן תוצר של עיצוב מסורתי, ייצור משפחתי ושימת דגש על נוחות ופונקציונאליות. הכל התחיל במאה ה-13 אז יוצרו קבקבי העץ ההולנדיים המפורסמים במטרה לספק לפועלים וחקלאים נעל בטיחותית. כך הפך העיצוב למזוהה עם מעמד הפועלים הנמוך (מאוד אפילו) דבר שהקנה לו "יחסי ציבור" שליליים. הקבקב נחשב לגברי, גס ואף מכוער. אלא שעם השנים השתדרגה נעל העץ וזכתה למתיחות פנים רבות. שינויים שהתמקדו דווקא בנוחות ולא בהכרח בהגנה. וכך לאורך השנים השתנה המבנה, חומר הגלם ולאט לאט גם הגישה לנעל. 

עם קום המדינה הגיעו צרכים חדשים והחברה החדשה שנבנתה פה נזקקה לנעלי העתיד. כך נוסדה בשנת 1942 חברת טבע נאות בקיבוץ נאות מרדכי שבגליל העליון. כשנה לאחר היווסדה היא כבר השיקה את קולקציית הדגמים הקלאסיים הראשונה שלה. קולקציה בה הוצגו קבקבי אביב וגם הרפידה האנטומית ששינתה את חוקי המשחק. ואולי בגלל שדגמי טבע הקלאסיים היו אהובים על ידי דור המייסדים היה ניתן לראות אותם בעיקר על אנשים מבוגרים.

אך הרבה מאוד השתנה בעשור האחרון בנוגע לגישה לנעליים בעיקר עבור נשים. 

בואו נודה באמת, עד לא מזמן נעליים ונוחות לא היו 2 מילים שהולכות יד ביד אם רצית להיראות אופנתית. יותר מזה, נשים נדרשו להגיע לעבודה ומקומות מכובדים אחרים בנעלי עקב. הן היו חלק בלתי נפרד מההגדרה של לבוש פורמלי. ואז הכל השתנה (זו הטענה הרווחת לפחות, אני לא בהכרח מסכימה) כאשר קארל לגרפלד מעצב האופנה האגדי העלה סניקרס על מסלול תצוגת הקוטור של שאנל ב-2013. וכך בן לילה סניקרס הפכו לנעל מקובלת. ואיתן הגיעה התפיסה שאפשר להראות טוב ולהיראות באופנה גם כשאת נועלת נעליים נוחות. 

חמש שנים לאחר מכן ואנחנו בגל הרביעי של הפמיניזם ואחרי מגפה עולמית. נשים יכולות לעשות הכל, הן מגיעות בכל גודל צבע וצורה. אף אחד לא יטריד אותן. ואף אחד לא ינהל אותן. עכשיו שאנחנו כבר לא בסגר אנחנו חוזרות לעולם אבל רוצות לשמור על הנוחות ובוחרות בנעליים שאפשר להוריד בקלות, לעמוד עליהן שעות ושיש להן לוק קלאסי וורסטילי. וכך הופך הקבקב המודרני (האביב במקרה שלנו) לנעל החמה של ביותר בעולם. היא נראית על מסלולי תצוגות שמפגינות את רוח התקופה. על נשים מפורסמות שמובילות את הלך הרוח. והן נחטפות מהמדפים.

היום דגם אביב הוא בין הדגמים המבוקשים והנרכשים ביותר של חברת טבע נאות.

קטגוריית הנעליים הקלאסיות של המותג חוותה צמיחה של עשרות אחוזים מאז תקופת המגפה והשינוי מורגש גם היום. כשנתיים לאחר מכן. בכדי לתת מענה לקהל החדש החברה השיקה גם את הליין הטבעוני ובכך היא נותת מענה נוח ואופנתי לכלל האוכלוסיה. ואף יותר מזה, הצמיחה והאהדה שנעלי אביב זוכה לה בשנים האחרונות מחזקת את הערכים של המותג גם בחייהן של הלקוחות – נוחות ואיכות.

Translate