מעצב האופנה וירג’יל אבלו מת בגיל 41 ממחלת הסרטן

מעצב האופנה וירג’יל אבלו נפטר היום בגיל 41 לאחר מלחמה במחלת הסרטן. אבלו עשה היסטוריה כשהפך להיות הקריאטיב דירקטור האפרו אמריקאי הראשון העומד בראש בית אופנה צרפתי כשהתמנה למעצב מחלקת הגברים בבית האופנה לואי ויטון. ב-2012 ייסד אבלו את בית האופנה OFF White ורק ביולי האחרון מכר חלק ממנו לקונגלומרט LVMH שהבטיחו לקחת אותו לשלב הבא.

בהודעה משותפת הודיעו הקונגלומרט LVMH, לואי ויטון ו-Off-White על פטירתו של המעצב וירג’יל אבלו. “אנחנו עצובים להודיע על פטירתו של וירג’יל אבלו. ביום ראשון ה-28 בנובמבר, ממחלת הסרטן בה נלחם באופן פרטי במשך מספר שנים.” עוד נכתב בהודעה על ידי יושב ראש ומנכ”ל LVMH, ברנרד ארנולט, “כולנו בשוק לשמוע את החדשות הנוראות האלו. וירג’יל לא היה רק מעצב גאון ובעל חזון. הוא היה גבר עם נשמה מיוחדת וחוכמה שאין כמוה. משפחת LVMH משתתפת בצער”. 

וירג’יל אבלו שהיה בכלל אדריכל התחיל את דרכו בעולם אופנת הרחוב בשיקגו.

הייתה זאת ההתמחות בפנדי שקיבל ב-2009 לצד קניה ווסט שהזניקה את הקריירה הבינלאומית שלו והביאה לפתיחת בית האופנה שלו Off-White. רבים מייחסים לו את שינוי ה”גישה” לאופנת הרחוב שהשפיעה על עולם האופנה ומותגי היוקרה בפרט. החדשות מגיעות לאחר ההשקעה של LVMH במותג של המעצב וכן גם מגוון שיתופי פעולה עליהם היה אמור לעבוד בחודשים הקרובים. החל פרויקט בו היה אמור לעצב מחדש את המייבאך של מרצדס. החייאת דגם Air Jordan 2 עם נייק ועוד. כך לדוגמא החוזה עם LVMH הצרפתית היה אמור לתת למעצב את האפשרות להמשיך ולשבור עוד מוסכמות בעולם העיצוב ולפתח אפיקים חדשים למותג הרבה מעבר לרק אופנה.

בהודעה שעלתה בעמוד האינסטגרם של המעצב נמסר כי “במשך שנתיים נלחם ורג’יל בסוג נדיר של סרטן (cardiac angiosarcoma). הוא בחר להתמודד עם המחלה בפרטיות. ועבר מספר הליכים מאתגרים כל זאת בזמן שהיה בתפקידים מרכזיים בעולם האופנה, האמנות והתרבות. למרות הכל, מוסר העבודה שלו, אינסוף הסקרנות והאופטימיות לא דעכה. הוא היה מונע מהמחויבות ליצירה. והמטרה לפתוח דלתות לאחרים כדי ליצור שוויון הזדמנויות בעולם האמנות והעיצוב. אנחנו מודים לכם על האהבה והתמיכה. ואנחנו מבקשים פרטיות בזמן שאנחנו מתאבלים וחוגגים את חייו של וירג’יל”. 

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן