BringThemHomeNow#

התצוגה השנתית של ויקטוריה סיקרט חוזרת. אבל האם היא תצליח לייצר שינוי?

מי לא מכיר את התצוגה המפורסמת של ויקטוריה סיקרט. בה שנים צעדו הדוגמניות המפורסמות ביותר בעולם בכנפיים אדירות והלבשה תחתונה קטנטנה. ב-2019 התצוגה בוטלה בגלל היותה לא אינקלוסיבית ומאז ניסתה החברה למתג את עצמה מחדש. ונראה כי עכשיו היא מחזירה את האירוע "בתצורה חדשה". אבל האם באמת נראה שינוי?  

ויקטוריה סיקרט נפתחה בשנות ה-70 במטרה לייצר חלל חדש ומודרני לנשים, הלבשה תחתונה ומיניות.  

אי שם ב-1977 ריי ריימונד יצא לרכוש לאשתו הלבשה תחתונה וגילה שמדובר במשימה בלתי אפשרית. וזאת לאחר שחש אי נוחות לרכוש את המוצרים בחנויות הכלבו הגדולות לצד נשים ומוכרות שנעצו בו עיניים. וכך מסוף שנות ה-70 ועד אמצע שנות ה-80 נחשב המותג למהפכני ונועז בתחומו. הראשון לתת לגיטימציה להלבשה תחתונה במובן "האופנתי". הצמיחה וההצלחה נשארה במותג לאורך עשורים. 

עד 2019. אז קמה מחאה מצד נשים ברחבי העולם כנגד המותג שבוחר להציג רק סוג מסוים של נשים. "העולם האמיתי שאנחנו חיים בו לא מורכב רק מדוגמניות כמו של ויקטוריה סיקרט." כתבה באותה שנה ממש כאן לורן שטרן על הבעיתיות של המותג. "הכמיהה להיות כמוהן ולשתף פעולה עם אידיאל היופי הכמעט בלתי אפשרי שהן מוכרות הוא כואב וגובה מחיר: במקרה הטוב, המשמעות היא תחושות של שנאה עצמית וחוסר שביעות רצון. במקרה הרע, הפרעות אכילה ועוד פעולות הרסניות יכולות להיות מנת חלקן של מי שנשבה בקסמיו של המותג."

אותו גל מחאה שהעלה לכותרות עוד אינספור התנהגויות בעייתיות בהנהלת החברה הוביל לביטול התצוגה ו"ניקוי אורוות" של ממש. 

ומאז בעצם עושה המותג כל דבר שהוא יכול במטרה למתג את עצמו ככוללני, מכיל ומעצים. הוא הקים "נבחרת" עם נשים ממגוון רחב של תעשיות. החל מהטניסאית נעמי אוסקה ועד לזמרת דוג'ה קאט או היילי ביבר. הוא הגדיל את טווח המידות, מצלם דוגמניות מגוונות. ובעצם מנסה ממש להיות… מודרני. אבל מה קרה פתאום הוא מחליט להחזיר את התצוגה שכל כך מזוהה עם הבעיות שלו?

מדובר כמובן בקשיים הכלכליים שהוא חווה בחודשים האחרונים. והניסיון הנואש של ההנהלה להחזיר לעצמה קצת מהזוהר של פעם. 

2023 הייתה שנה קשה עבור המותג שלא הצליח להגיע ליעדים שהציב לעצמו. רק בדצמבר פרסמנו כאן בחדשות האופנה כי חברת ההלבשה התחתונה ויקטוריה סיקרט לא מצליחה לצאת מההפסדים. איך את הרבעון השלישי של 2023 סיימה בהפסד של 71 מיליון דולר. איך את הרבעון האחרון דווקא סיים עם עלייה במכירות שהצליחה לאזן אותו. אבל גם איך  שחרור הדוחות השנתיים שלה הביא את מניות החברה לנפילה של כ-29.7% . 

אבל למה תצוגה? כי הסרט של השנה שעברה, זה שיצא ממש כמו הסרט של FENTY לא הצליח. "קראנו את התגובות שלכם" נכתב בפוסט הרשמי באינסטגרם. "התצוגה החדשה תשקף את מי שאנחנו היום וכל מה שאתם יודעות ואוהבות. הזוהר, המסלול, הכנפיים וההופעות המוזיקליות חוזרות. חכו לזה, זה הופל לאייקוני מפה". 

ולמרות שלנו זה ממש גרם להרים גבה. נראה כי דווקא בתגובות רבות שמחות על ההודעה ומחכות לה. "אני חולמת? זה כל מה שחיכיתי לו" כתבה אחת הגולשות ואנחנו שואלות… למה?

Translate
דילוג לתוכן