3 מותגים מקיימים, צעירים ומקומיים שצריך להכיר

זה לא סוד לאף אחד שכדור הארץ משתגע. הטמפרטורות עולות, סופות חול משתוללות, אובך יום אחד וגשם יום אחרי. לאחרונה אני מוצאת את עצמי מתעסקת בנושא לא מעט. ומחפשת דרכים לצמצם פסולת ובזבוז. כמובן שאי אפשר לחיות ללא בזבוז לגמרי (אני לא מעודדת חיי סגפנות) אבל כן אפשר לעשות צעדים קטנים בכיוון. אחד מהצעדים שאני לקחתי על עצמי הוא לנסות לקנות מוצרים ממותגים מקיימים. חברות שיש להם אג’נדה ירוקה ומוצרים מחומרים ממוחזרים. ואני שמחה להציג בפניכם שלוש חברות שעושות את זה נכון. 

העוטפת 

החברה הראשונה שאני רוצה לספר עליה היום היא עסק ישראלי קטן שנקרא “העוטפת”. העוטפת הוא בעצם מוצר שנועד להחליף ניילון נצמד ושקיות ניילון במטבח הביתי. הוא עשוי מ-100% מרכיבים טבעיים. בד כותנה אורגני, שעוות דבורים, חמאת קקאו ושרף אורן, ומיוצרת בעבודת יד בארץ. 

העוטפת מגיעה בארבעה גדלים שונים שנועדו לענות על מגוון צרכים- ניתן להשתמש בה לעטוף קערות, או צנצנות ואת הגדלים הגדולים אפשר לעצב לצורת מעטפה ולאחסן בתוכן ירקות, כריכים או כל דבר שרוצים לשמור על טריותו (מאחר ושעוות דבורים דוחה חיידקים, המוצר אף עוזר להאריך חיי מדף של מצרכים). לאחר שימוש שוטפים את העוטפת במים וסבון והיא רב פעמית עד כ-100 שימושים כשגם בסוף הדרך שלה, בשל היותה אורגנית לחלוטין, היא מתפרקת באופן טבעי בקומפוסטר. 

בחברה מספרים כי העוטפת היא צעד ראשון בנושא הקיימות עבור אנשים שהעולם הזה זר להם. והיא יכולה להשפיע בכמויות גדולות על הרגלים יומיומיים של כל כך הרבה בתים. כי בסופו של דבר אין פתרון אחד שיציל את כדור הארץ, אבל ככל שנעשה פעולות מגוונות יותר, כך נמצא יותר פתרונות.

View this post on Instagram

A post shared by Calao yoga mats (@calao_tlv)

קלאו

 מי שחובבת פילאטיס ויוגה אולי כבר מכירה את מותג המזרנים קלאו. מדובר בחברה ישראלית של שני יזמים צעירים שמאמינים בעולם הקיימות כחלק מסגנון החיים שלהם. כשהקימו את המותג החליטו להתבסס על כמה עקרונות שהיו חשובים להם… קהילה, איכות וקיימות.

 מזרוני היוגה  של המותג מיוצרים במפעל שעובד עם חומרים ממוחזרים וחומרים מתכלים כחלק מתהליך הייצור שלהם. המפעל אומנם לא בארץ (מהסיבה שאין בארץ מפעלים לייצור מזרני יוגה) אך בחברה עובדים מעצבים ישראליים האחראים על המיתוג ועיצובי המוצרים. 

לקלאו מספר קולקציות של מזרונים כאשר כל קולקציה משלבת בתוכה חומרי גלם שונים. לדוגמה, המזרנים מקולקציית movement עשויים מבסיס של גומי טבעי. ומעל שכבת זמש שכוללת בתוכה בקבוקי פלסטיק ממוחזרים (!). שאר המזרונים משלבים חומרים מתכלים או חומרים שנחשבים ידידותיים לסביבה. בקיצור, אם כבר לקנות מזרון יוגהאז איכותי, ישראלי ומקיים.

Refuture

לאחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר על תהליך שנקרא “מיחדוש”- שילוב של מיחזור וחידוש. מדובר בעצם בפעולה של לקחת פריט ישן ולעצב אותו מחדש כך שנוכל להמשיך להשתמש בו בדרכים אחרות. בעוד תעשיית האופנה נחשבת לאחת התעשיות המזהמות ביותר בעולם, המותג ריפיוצ’ר הוא אחד מיני רבים שממחדש בגדים ישנים והופך אותם לפריטים אחרים לגמרי. איך זה עובד? 

החברה פונה למותגים ורוכשת מהם סחורה שלא נמכרת אצלם מסיבות שונות (פריטים פגומים, לא טרנדיים יותר וכן הלאה) ומהם הם מעצבים פריט חדש וייחודי. מקימת המותג מספרת כי הרעיון ל-REFUTURE נולד בעקבות שנים של עבודה בחברת אופנה מהירה עבודה. כמשפיענית רשת דרכה נחשפה להשפעות האופנה המהירה על הסביבה. ובנוסף מהרצון לייצר אופנה ייחודית, חדשה ומעניינת. באתר תוכלו אכן תוכלו למצוא פריטים מגוונים החל מתיקי ג’ינס שיוצרו מליווייס יד שנייה ועד בגדי ים מפלסטיק ממוחזר מהים. מותגים מקיימים

דילוג לתוכן