BringThemHomeNow#

3 הפיינליסטים בתחרות AOFF הם סטודנטים מהמחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל

המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ממשיכה לספק למדינה מגוון רחב של הישגים יוצאי דופן להתגאות בהם. הפעם ההישג הוא לא של סטודנט אחד או אפילו שניים. אלא של 3 סטונדטיות.ים בשנה ד' אשר נבחרות.ים להיות חלק מרשימה יוקרתית של פיינליסטיות.ים בתחרות העולמית לעיצוב אופנה בסן פרנסיסקו ARTS OF FASHION FOUNDATION. סקרנים? הנה 3 הקולקציות שעלו לגמר

הקולקציה של הסטודנטית אופיר קרטס
הקולקציה של הסטודנטית אופיר קרטס
הקולקציה של הסטודנטית אופיר קרטס בכנה חרקים בעלי כנפי פרפר כביטוי למעוף החסר 

קרטס, סטודנטית בשנה ד' במחלקה, עברה במרץ 2021 תאונת דרכים קשה. לאחר האירוע הייתה מאושפזת במשך 4 חודשים בבית החולים בהם העסיקו אותה מחשבות על פרפרים. "איך יצור כל כך עדין צריך לפרוץ מתוך הגולם שלו לפני שהוא פורש את כנפיו ועף" סיפרה בהצהרה הרשמית. כך הפך הפרפר והסימבוליות שלו ושל חרקים אחרים למרכז הפרויקט שלה דרכם בחרה לבטא תקוות, חלומות וחוזקות. "החיפושית הפכה לחוזק שהיא מצאה בתוכה. הצרעה, לכוח הרצון שלה להשיב לה את השליטה לחייה. והפרפר, לחופש החדש שמצאה בסטטוס החדש לאור מוגבלותה הפיזית."

חלק מהקולקציה של הסטודנט  עבד אלקאדר עבד אלקאדר
חלק מהקולקציה של הסטודנט עבד אלקאדר עבד אלקאדר
הקולקציה של הסטודנט עבד אלקאדר עבד אלקאדר נוצרה מתהליך אישי של פרידה אחרי שאיבד את אביו 

עבד אלקאדר, סטודנט בשנה ד' במחלקה, איבד את אביו ובחר ליצור מתוך ההתמודדות האישית שלו עם התחושות שהגיעו עם פטירתו.  "בחרתי לתת ביטוי לחוויה שעברתי ועדיין עובר. התחלתי בשיטוט חופשי בין חפציו האישיים של אבי. מצאתי את הטלפון הנייד שלו ובו חומרים ששימשו כנקודת המוצא לפרויקט." סיפר. אביו של הסטודנט עבד בתור קבלן בניה ונהג לתעד שלבים שונים בתהליכי הבניה. "הוא התמקד במערכות הארכה של החשמל שרצות לאורך כל גוף הבניין. התמונות שצילם חשפו את מה שנמצא מתחת לקירות. ככל שהתעמקתי בתמונות זיהיתי בהן את התהליך שאני עובר בין פירוק לבנייה, בין סדר לכאוס, בין הסתרה לחשיפה בין סוף להתחלה. התמונות ששמר הובילו אותי בעיצוב הדגמים. התהליך הזה אפשר לי לתת לתמונות האלו פרשנות בעולם שלי ולחבר אותם לדימויים רוחניים ועתידניים, מה שגרם לצמצום את המרחק בין שני העולמות שלנו".

חלק מהקולקציה של הסטודנטית נועה אזרזר
חלק מהקולקציה של הסטודנטית נועה אזרזר
הקולקציה של הסטודנטית נועה אזרזר נוצרה בעקבות הפחד שלה מהים והסקרנות לאשר נמצא בו. 

אזרזר, סטודנטית בשנה ד' במחלקה, סיפרה כיצד מאז ומתמיד פחדה מהים ומכוחו האדיר. הפרויקט שלה נע בין מציאות לחלום בעזרת טכנולוגיות שונות בהדפסת תלת מימד הצליחה הסטודנטית להביא את רגשותיה לידי ביטוי. " הים מסתיר בתוכו יצורים רבים שאיננו יודעים את כוחם ותכליתם. מסתיר צבעים וצורות שאפילו לא ראינו ומסתיר עומקים בלתי נתפסים". היא מספרת. "הפרויקט שלי עוסק ברגשות ובתחושות שלי סביב הים והיופי שלו שמושך אותי להמשיך ולהעמיק את הידע שלי על מה שמסתתר בו. בעבודה עם טכנולוגיות שונות בהדפסת תלת ממד, הצלחתי ליצור את הפנטזיות שלי בצורה מוחשית ופיזית. הצורות שאני מדמיינת, הצבעים שאני רואה כשאני עוצמת עיניים והשילוב בין הבד, הגוף והחומרים השונים".

התחרות THE ARTS OF FASHION FOUNDATION COMPETITION הינה תחרות בינלאומית שנוסדה בשנת 2006. סטודנטים וסטודנטיות, בוגרי ובוגרות המחלקה מייצגים ומייצגות את ישראל בתחרויות בינלאומיות חשובות בעולם. יתרה מכך ממש לפני שבועות ספורים סיפרנו פה על כך שהמחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל הוזמנה להציג במסגרת שבוע הצורפות במינכן. היום נוסף עוד הישג כאשר זו הפעם הראשונה ששלוש.ה סטודנטים.יות ישראלים נבחרים להיות פיינליסטים בתחרות.

Translate
דילוג לתוכן