הסוף של סאבג׳ פנטי? הליהוק של ג׳וני דפ מעורר סערה

התצוגה הרביעית של חברת ההלבשה התחתונה של ריהאנה, Savage X Fenty, יצאה לאוויר וגרמה לזעם נרחב ברשתות החברתיות. מסתבר שגם מלכת ברבדוס (זה התואר שקיבלה לא?) לא חסינה מביקורת. למה אתם שואלים? איך יכול להיות שמישהו כועס על ריהאנה? מעריצי המותג ורבים אחרים זעמו לראות על המסלול דוגמן מפתיע ושערורייתי. ונראה שהליהוק שהיה אמור לעשות כותרות מושך בעיקר רק אש. למה? כי מדובר בלא אחר מאשר ג’וני דפ.

השמועה שדפ יקח חלק בתצוגה של סאווג’ התפרסמה כבר לפני שבוע 

מגזין הרולינג סטונז פרסם ממש בשבוע שעבר כתבה ובה דיווח כי על פי מקורות ג’וני דפ יקח חלק בתצוגה. אך כי עוד אין מידע רשמי באיזה אופן ומדוע. דפ היה רק חלק אחד מרשימה ארוכה של מפורסמים ומפורסמות ששמותיהם נקשרו לתצוגה. בין הכוכבים שנמסר כי יופיעו היו קארה דלווין, לארה סטון, דמסון אידריס, אירינה שייק, פרשס לי ועוד רבים ורבות אחרים. אלא שאחר אף אחד מהם לא הולכת שערורייה גדולה כזו של דפ. למי שאולי שכח השחקן הפסיק לעבוד בשנים האחרונות לאחר שהואשם בהתעללות על ידי אשתו לשעבר, אמבר הרד. ובשנה האחרונה משפט הדיבה המפורסם בין השניים היה מכוער, סוער ומלא במידע גרוטקסי ומיותר לציבור. ולמרות שדפ זכה במשפט וזוכה כביכול מאשמה, רבות ורבים הזדעזעו ממערכת היחסים של השניים והדרך בה התנהל בה. 

אז מה היה שם ומי היו הדוגמנים שפרשו בעקבות השתתפותו? 

התצוגה המצולמת היא מעיין מופע אקסטרווגנטי שעולה כמידי שנה באמזון. כל אחד מהדוגמנים לוקח חלק ב”נאמבר” מיוחד והסט לא מפסיק להחליף פנים. הליהוק על פי מקורות היה אמור להיות “קול ושיק”. ובזמן שג’וני דפ דגמן סט פיג’מה בהליכה ביער אפל, לצידו רוקדו רקדנים לצלילי “so fresh, so clean” של אאוטקאסט. בתכלס הוא נראה היה אבוד ובחירת השיר תמוהה. וכך למרות שמדובר בקאמבק של ריהאנה עם מוזיקה חדשה, מופע סופרבול ואפילו בייבי מרגש. היו דוגמנים, שהולכים איתה כבר תקופה, שבחרו לא לקחת חלק בגלל השתתפותו. קחו לדוגמא את השחקן והזמר אולי אלכסנדר שמזוהה עם התצוגה שבחר לא להשתתף ואף שיתף בטוויטר את הכתבה על דפ בתצוגה… עם אימוג’י בוכה.

רבים ברשתות החברתיות יצאו נגד המותג, ריהאנה ודפ כאחד. 

מעריצות רבות תהו איך אישה שחוותה בעצמה אלימות מצד בן זוג (מי לא זוכר הרי מה כריס בראון עשה לה) בוחרת לתת יד למי שהואשם בדיוק באותו הדבר. רבים צייצו לזמרת שאין צורך לתת לו פרס על ההתנהגות שלו. “המילה מאוכזבת לא מתחילה לתאר את מה שאני מרגישה” כתבה גולשת אחת. והזמרת אפילו הואשמה בכך שהיא לוקחת חלק במסע ה”הלבנה” של השחקן. ועוזרת להחזיר אותו מחדש למיינסטרים. כמובן שישנו גם את הצד השני של המתרס בו תומכיו של דפ התלהבו מהמאורע עד מאוד ושיבחו את העובדה שנותנים לו “עוד צ’אנס אחרי מה שהוא עבר”. 

המותג של ריהאנה קם במטרה להעצים נשים. ובמשך כל הזמן שקיים שבר פעם אחר פעם מוסכמות. בכל תצוגה הצליחה הזמרת לייצר באזז ולעשות מה שבויקטוריה סיקרט בחיים לא היו מצליחים. ליצור חלל חדש בו הלבשה תחתונה היא לכולם, באמת לכולם. אלא שגם בחלל הזה בו מיניות היא צורה משמחת של חופש ביטוי צריך לשמור על גבולות. יש לציין כי דפ אמנם הואשם אבל לא הורשע. ולמרות זאת האם היה צריך להכניס לחלל הבטוח של Savage X Fenty אדם המזוהה עם אלימות מכל סוג שהיא? והאם כל פרסום הוא פרסום טוב למותג? נקודה למחשבה…

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן